Перший за 30 років військовий парад відбувся на Луганщині — відео

Перший за 30 років військовий парад у Луганській області відбувся в День захисників і захисниць України 14 жовтня в місті Сєвєродонецьк.

Понад тисяча захисників і захисниць Луганщини з числа військовослужбовців ЗСУ, Національної гвардії, Національної поліції і ДСНС пройшли центральною вулицею міста. 

Крім того, жителям Луганщини показали нову військову техніку: броньовані автомобілі, бронетранспортери, зенітну установку, безпілотний літальний авіаційний комплект «Фурія», великовагові тягачі та бойові машини піхоти БМП-2.

Тим часом у столиці України на День захисників і захисниць держави не проводили військового параду, однак влаштували марш, серед учасників якого були ветерани війни в Донбасі.

День захисників та захисниць України відзначається щороку 14 жовтня, починаючи з 2014-го. Таку назву свято здобуло 14 липня 2021 року, коли його перейменували з «Дня захисника України». Зараз у Збройних силах України служать і працюють близько 57 тисяч жінок, зокрема на командних посадах – близько 900.