“Ми мали зберегти той кістяк ЗСУ, який має бойовий досвід” – Порошенко про перехід військових із передової на контракт (Відео)

Порошенко

Він зауважив, що, як показала практика, рішення щодо демобілізації і контрактної армії були правильні

Демобілізація призовників і контрактна служба на передовій дозволила зберегти в армії унікальний бойовий досвід. На цьому наголосив п’ятий президент України, лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко.

“Військові вимагали від мене, щоб ми не давали демобілізацію, не припиняли мобілізацію. Моя позиція була, що ми маємо перейти на контрактну армію. Контрактна армія – тоді коли людина має можливість перебувати у війську 2, 3, 4, 5 років – це уже інший режим фінансового забезпечення, інший фаховий рівень і ми мали зберегти той кістяк ЗСУ, який має бойовий досвід”, – розповів Порошенко.

Він зауважив, що, як показала практика, рішення щодо демобілізації і контрактної армії були правильні і той унікальний досвід тоді вдалося зберегти.

“На жаль, зараз великий відсоток військовослужбовців ЗСУ не має досвіду участі в боях. Зараз дуже важливо передати досвід від наших ветеранів”, – переконаний п’ятий президент.

Крім того, очільник “ЄС” додав: “дуже важливо зараз мати спеціальні війська територіальної оборони і резервістів, які мають бути об’єднані і у випадку загрози негайно стати на оборону держави”.