“Меркель та Олланд підтримали Україну, а Путін не дотримався своїх зобов’язань”: Порошенко про перші роки війни (Відео)

Петро Порошенко

При цьому зараз є кримінальна справа проти п’ятого Президента за віддачу наказу про звільнення Донбасу

П’ятий Президент України Петро Порошенко в етері програми “Таємниці війни” на “5 каналі” розповів, як він надав наказ Збройним силам України піти у контрнаступ і заявив, що його рішення підтримали Ангела Меркель та Франсуа Олланд.

“Коли пройшло ще три дні війни, а українські воїни продовжували гинути, я передзвонив всім учасникам нормандського формату і сказав, що з 0:00 годин я хочу попередити, що я, як верховний головнокомандувач, надаю наказ Збройним силам України про перехід в контрнаступ”, – розповів він.

За його словами, президент РФ Володимир Путін тоді сказав, що Порошенко не розуміє, що робить і “не розуміє наслідки цього”.

“Я дуже дякую Ангелі Меркель і Франсуа Оланду, які сказали, що розуміють, що це вимушене рішення, що Путін не витримав тих зобов’язань, які він взяв на себе і я приймаю відповідально це рішення. Армія пішла вперед, це був також один із непростих наказів”, – пояснив Порошенко.

Він нагадав, що зараз є кримінальна справа проти нього за віддачу цього наказу, яка порушена за поданням Андрія Портнова, і вона досі не закрита.

“Якщо внаслідок ефективних дій волонтерів, добровольців і підрозділів ЗСУ було звільнено 2/3 окупованого Донбасу, то якби не було цього наказу, невідомо в якій би ситуації зараз була Україна. Але цей наказ дуже непросто віддавати. Так само непросто, як віддавати накази про застосування авіації проти російських і окупаційних військ, коли ти не маєш резервів, коли армія роздягнута та розута, без харчів. І в цих умовах ти маєш йти вперед для того, щоб звільняти українську землю”, – розповів п’ятий Президент.

За словами Порошенка, далі вже пішли надзвичайно важливі події, які з залишаються у пам’яті на все життя.

“Події були негативні. Мені пів на третю ночі подзвонили спецзв’язком і повідомили, що один із трьох наших Іл-76 з нашими десантниками збитий біля Луганського аеропорту. І це шок для тебе, ти видаєш накази про проведення спеціальних операцій. Після цього було і перше звільнене місто, і села навколо Слов’янська”, – підсумував Петро Порошенко.

Читайте також: Ситуація на Донбасі та в Криму і звільнення політв’язнів: Порошенко зустрівся з головою ПА ОБСЄ – що обговорювали.