Вперше за десятиліття зросла смертність від туберкульозу — ВООЗ

Число людей, які померли від туберкульозу, зросла вперше за більш ніж десять років. Причиною стало зменшення кількості людей, які пройшли тестування і лікування, позаяк світ зосередився на боротьбі з пандемією коронавірусу. Про це повідомили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Пандемія COVID-19 повернула назад роки глобального прогресу в боротьбі з туберкульозом, і вперше за більш ніж десятиліття смертність від туберкульозу збільшилася. Минулого року від бактеріального захворювання померло 1,5 мільйона осіб у всьому світі, що більше, ніж 1,4 мільйона смертей у 2019 році.

У 2020 році від туберкульозу померло більше людей, набагато менше людей було діагностовано і проліковано або отримали профілактичне лікування від туберкульозу в порівнянні з 2019 роком, а загальні витрати на основні протитуберкульозні послуги знизилися. За оцінками агентства, близько 4 мільйонів осіб страждають на туберкульоз, але він у них ще не діагностований, що на 2,9 мільйона осіб більше, ніж у попередньому році.

«Це тривожна новина, яка повинна послужити глобальним тривожним сигналом щодо необхідності в інвестиціях і інноваціях, щоб закрити прогалини в діагностиці, лікуванні та догляді за мільйонами людей…», — повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейесус.

ВООЗ заявила, що вплив пандемії на протитуберкульозні служби у 2020 році був «особливо серйозним», і набагато менше людей отримали лікування. Світові інвестиції в боротьбу з цією хворобою також впали минулого року.

В рамках свого звіту ВООЗ визначила дві основні проблеми, які виникли у 2020 році в боротьбі з інфекцією: переміщення людських і фінансових ресурсів від протитуберкульозних служб до заходів реагування на COVID-19 і нездатність людей шукати й регулярно отримувати допомогу при ізоляції.

Прогнози моделювання показують, що кількість людей, які захворіють і помруть від цієї хвороби, може вирости у 2021 і 2022 роках.

Раніше повідомлялося, що в Києві створять єдиний протитуберкульозний заклад, який матиме статус регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру.