«Крик відчаю»: лікарі в Румунії, у яких помирають сотні пацієнтів на день, просять людей вакцинуватися

У Румунії лікарі написали колективного листа своїм співвітчизникам під назвою «Крик відчаю»: у ньому медики просять людей вакцинуватися від коронавірусу, бо система охорони здоров’я вже не витримує кількість COVID-хворих. Лист опублікувала неурядова організація «Коледж лікарів Бухареста».

«Ми в розпачі, тому що кожного дня ми втрачаємо сотні пацієнтів, які помирають в румунських лікарнях. На жаль, ми занадто багато раз чули слова: “Я не можу дихати. Я не вакцинований”», – йдеться у зверненні.

12 жовтня в Румунії зафіксували рекордні показники: близько 17 тисяч нових COVID-інфікованих і 442 смерті внаслідок інфікування. Понад 90% випадків смерті пацієнтів з COVID-19 приходиться на невакцинованих, відзначають в органах охорони здоров’я Румунії. Минулого тижня через навантаження на лікарні румунська влада ухвалила рішення призупинити на 30 днів проведення нетермінових медичних процедур.

В Україні процес вакцинації відбувається активніше, зокрема завдяки зусиллям з боку влади. Наприклад, на початку жовтня Міністерство охорони здоров’я офіційно затвердило список професій, представники яких зобов’язані вакцинуватися від ковіда.