По акції протесту стріляли снайпери. Мінімум шість убитих

Щонайменше, шість людей загинули і 32 поранені під час збройних зіткнень в столиці Лівану Бейруті.

Стрілянина почалася під час акції протесту мусульманських шиїтських груп “Хезболла” і “Амаль” проти судді, який розслідує торішній вибух у міському порту. Про це пише ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після добового блекауту в Лівані відновили електропостачання

Учасники акції кажуть, що християнські снайпери стріляли по натовпу, щоб в Лівані почалися заворушення.

“Хезболла” і їх союзники заявляли, що суддя, який розслідує вибух в порту, упереджений. Сім’ї жертв вибуху підтримують його роботу. Ніхто в країні досі не притягнутий до відповідальності за катастрофу в серпні 2020 року, в результаті якої загинули 219 осіб, а частина міста була зруйнована.

Протест перед Палацом правосуддя розпочався 14 жовтня. Сотні людей вимагали усунути суддю від ведення справи. Акція швидко загострилася. Коли натовп заблокувала розв’язку в центральному районі Бейрута, на вулицях почалася стрілянина. Після цього люди розбіглися, а ситуацію під контроль в центрі столиці взяли військові.

“Хезболла” і “Амаль” звинуватили в стрілянині своїх супротивників з партії “Християнських ліванських сил”. Учасники протесту говорять, що снайпери на дахах будинків навмисно стріляли, щоб убити.

Прем’єр країни Наджиб Мікаті закликав всіх “заспокоїтися, за жодних причини не втягуватися в заколот”.

Армія направила війська для пошуку нападників, і попередила, що “будуть стріляти в будь-кого, хто буде зі зброєю”.

Раніше в четвер суд відхилив юридичну скаргу, подану двома колишніми міністрами уряду і депутатами “Амаль”, яких суддя Бітар намагався допитати за підозрою в халатності у зв’язку з вибухом в порту. Двоє чоловіків, які заперечують свою провину, звинуватили суддю в упередженості.

Сім’ї загиблих засудили скаргу “амальцев”, в результаті чого розслідування було призупинено вдруге за три тижні. Вони звинуватили керівництво країни в тому, що воно намагається захистити себе від перевірки.

У минулому році в порту Бейрута вибухнуло 2750 тонн аміачної селітри. Хімічна речовина небезпечно зберігалася на складі порту протягом майже шести років. Високі посадові особи знали про існування матеріалу і небезпеки, яку він представляв, але не змогли вивести чи знищити його.

У Лівані через брак палива дві найбільші електростанції припинили роботу. Через це у всій країні не стало електроенергії.