Facebook оновив свою політику щодо захисту журналістів і громадських активістів

Facebook

Перелік користувачів, яким нададуть додатковий захист, затверджуватимуть індивідуально

Журналістів і громадських активістів вважатимуть “невимушеними публічними діячами” через те, що Facebook оновив свою політику щодо захисту журналістів та громадських активістів. Про це пише Reuters, передає “5 канал”.

Зазначається, що такі дії мають на меті захистити працівників ЗМІ, активістів з прав людей та політичних дисидентів – кажуть у компанії. Facebook видалятиме сторінки, групи та події, які містять зневажливі коментарі, публічні образи, у тому числі сексуального характеру, чи навіть заклики до смерті публічної особи. Раніше платформа видалила мільйони дописів і коментарів, які висміювали смерть Джорджа Флойда. Його теж визнали мимовільним публічним діячем.

Окрім того, Facebook відмовився надавати перелік користувачів, яким нададуть додатковий захист, проте запевнив: перелік затверджуватимуть індивідуально. Нині компанія перебуває у центрі уваги американських юристів та політиків. Минулого тижня керівництво Facebook звинуватили у тому, що вони ставлять власні прибутки вище психічного здоров’я користувачів. Насамперед дітей та підлітків.

Як повідомляв 5.UA, 4 жовтня 2021 року в роботі сервісів Facebook, Instagram і WhatsApp трапився шестигодинний збій. Згідно з даними сервісу Down Detector, повідомлення про збій почали масово надходити приблизно о 18:20. Співробітники компанії не могли потрапити в офіс, оскільки в них не працювали електронні перепустки. Збій тривав близько 6 годин.

За словами інженерів компанії, причиною збою стало неправильна зміна конфігурації магістральних маршрутизаторів. СЕО Facebook Марк Цукерберг втратив $6,6 млрд на тлі збою в роботі сервісів.