Китай застеріг від “маніпуляцій” в розслідуванні ВООЗ про походження коронавірусу

Напередодні ВООЗ сформувала місію “останньої надії” щодо походження коронавірусу. Експерти хочуть отримати дані про перші дні епідемії. Сьогодні міністерство закордонних справ Китаю застерегло від того, що воно назвало можливими “політичними маніпуляціями” щодо відновленого Всесвітньою організацією охорони здоров’я розслідування походження коронавірусу, заявивши при цьому, що МЗС КНР підтримуватиме зусилля міжнародного органу.

ВООЗ опублікувала запропонований список з 25 експертів, які будуть консультувати орган ООН щодо наступних кроків в пошуках походження коронавірусу після того, як попередні зусилля критикували за надто легке ставлення до Китаю, де в кінці 2019 року було виявлено перші випадки захворювання людей.

Пекін звинуватили в приховуванні необроблених даних про перші випадки захворювання під час візиту групи ВООЗ в лютому, і відтоді він чинить опір закликам до подальшого розслідування, заявляючи, що США та інші країни політизують це питання.

Речник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзяні заявив, що Китай “продовжить підтримувати та брати участь в глобальному науковому відстеженні та рішуче виступить проти будь-яких форм політичних маніпуляцій”, повідомляє агентство Associated Press.

“Ми сподіваємося, що всі зацікавлені сторони, включаючи секретаріат ВООЗ та консультативну групу, будуть ефективно підтримувати об’єктивне і відповідальне наукове ставлення”, – сказав Чжао на щоденному брифінгу.

Серед експертів, запропонованих агентством охорони здоров’я ООН, є ті, хто входив до першої групи, яка вирушила в Ухань для розслідування походження COVID-19.

Висновки цієї групи під керівництвом ВООЗ виявилися непереконливими, і експерти опублікували звіт, в якому зробили висновок, що “вкрай малоймовірно”, що коронавірус просочився з лабораторії в Ухані, що викликало критику з боку сторонніх вчених, які вважають, що теорія не була належним чином перевірена. Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебрейесус пізніше визнав, що було “передчасно” відкидати цю версію.

Пекін неодноразово задавався питанням, чи дійсно вірус був занесений в Китай, і закликав розслідувати діяльність американських військових лабораторій, не надаючі жодних вагомих доказів.

У березні ВООЗ спільно з Китаєм представила новий звіт про обставини виникнення пандемії, але її точну причину встановити не вдалося. США різко розкритикували документ, 25 серпня президенту Джо Байдену представили звіт розвідки, але і в ньому не знайшлося однозначних висновків щодо цього.

Нині точна причина виникнення пандемії залишається невідомою. У Британії нещодавно знову взялися за дослідження версії про витік з Вуханьского інституту вірусології. У ВООЗ цю версію не виключають, але вважають малоймовірною. Докладніше про те, куди ведуть сліди виникнення коронавірусної інфекції, читайте в статті Наталії Бутирської «Місія ускладненої дії» у ZN.UA.

Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Таємниця походження коронавірусу: ВООЗ сформувала місію «останньої надії» Експерти хочуть отримати дані про перші дні епідемії. Вони критично важливі для розуміння подальших подій.

У світі за час пандемії на COVID-19 захворіли понад 239 млн осіб: карта Україна піднялася на 12 місце за рівнем захворюваності.

Смертність від COVID-19 досягла рекордно низького рівня – ВООЗ При цьому все ще фіксується до 50 тисяч смертей в тиждень.

Вчені говорять про можливість «твіндемії»: що це і чому може виникнути Зростання числа випадків COVID-19 може збігтися з епідемією грипу.

У США діти почали хворіти на COVID-19 частіше за дорослих Зокрема, це пов’язано  з поширенням штаму «Дельта».