Без розрізів і зупинки серця: в Черкасах провели першу заміну серцевого клапана на штучний (Відео)

Лікарі роблять операцію

Раніше для подібної операції необхідно було спинити серце на дві години

Без розрізів і зупинки серця. У Черкасах вперше замінили серцевий клапан за сучасною методикою. Його імплантували просто у працююче серце. Раніше такі втручання робили лише у найбільших інститутах, тепер методику опанують і в менших обласних центрах. У Черкасах першою прооперували 60-річну жінку. За 4 дні після операції вона вже почувається чудово і хоче додому. З пацієнткою спілкувалася журналістка “5 каналу”.

Обіймає дочку і не може повірити своєму щастю. Ще тиждень тому пані Ольга ледь ходила через хворобу серця, що постійно прогресувала. Врешті довірилася лікарям та зважилася на складну операцію.

“В мене давно спостерігалась задишка, біль в грудях наче стискало давило, мліло плечі, руки”, – каже пацієнтка Ольга Василюк.

Жінці замінили серцевий клапан на штучний. Його вартість 800 тисяч гривень, придбали його за обласною програмою фінансування. Зазвичай для такої операції необхідно спинити серце на дві години, зробити розріз та знизити температуру тіла. Але цього разу хірурги оперували за сучасними технологіями – без розрізів та зупинки серця. В цей момент іде роздування балона разом із клапаном, здування балону і це вже ми бачимо, що на місці клапана, який не виконував свою функцію зовсім новий клапан, що замінює класичну операцію яка виконувалась з великим порізом. Раніше такі операції робили лише в інститутах або за кордоном. Там вартість втручання сягає 40 тисяч євро. В Україні за такою методикою хірургічні втручання проводили лише тим пацієнтам, кому була протипоказана відкрита операція на серці. Нині методика доступна для всіх. Для родині пані Ольги операція була безоплатною.

“Рівень дуже високий, ми були здивовані. Ми були дуже здивовані, що так простих людей, ми із села, ніяких зв’язків і дуже здивовані, і дуже раді, що такий дали нам шанс, що все пройшло на високому рівні, що високий результат і досягнуто те, що намагались”, – зазначила донька пацієнтки Наталія Семиліт.

Станом пацієнтки лікарі задоволені. Й надалі готові оперувати, якщо буде держфінансування.

“Були переживання оскільки я бачу, що ці групи кальцію, які є на цих клапанах. Я був трохи знервований тим як цей кальцій себе поведе в пацієнтці, але все минуло, зразу перевірили спецдатчиком, під час цього побачили, що все відкривається, немає підтікання і сказали все – закінчення”, – наголосив завідувач відділення серцево-судиної хірургії Черкаського кардіоцентру Олег Журба.

Зараз пацієнтка каже, почувається майже здоровою і невдовзі готова їхати додому.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, “5 канал”

Читайте також: У Львові провели першу в Україні трансплантацію серця дитині – як це було