“Він пахнув залізом і зброєю”: спогади дітей “кіборгів”, що загинули в російсько-українській війні (Відео)

Спогади про "кіборгів"

Діти розповідають, що їх батько був героєм

Яскраві спогади про українських героїв від їхніх найрідніших. До Дня захисників і захисниць України “5 канал” відшукав дітей трьох “кіборгів” – Максима Ридзанича, Олександра Кондратюка та Андрія Широкова. Вони воювали проти агресора і заплатили за незалежність і свободу найвищу ціну – своє життя. Що про своїх батьків розповіли їхні діти та якими вони їх запам’ятали і про що мріють.

“Мій батько Герой України”, – каже син “кіборга” Андрія Широкого Олексій.

Дочка “кіборга” Олександра Кондратюка Ангеліна розповідає: “Я була дитиною коли він пішов в АТО”.

“Батько дуже мерз, йому взимку було дуже холодно, тому він не любив іти на фронт взимку, але в 2016 році він пішов взимку на війну. Він знав, що йому буде холодно, це буде важко, але він пішов”, – додає син “кіборга” Андрія Широкого Олексій.

Син “кіборга” Андрія Широкого Микола пригадує: “Він казав так: я іду на війну, щоб війна не прийшла сюди”.

“Він був готовий померти, щоб ми з мамою жили в мирі”, – наголошує дочка “кіборга” Олександра Кондратюка Ангеліна.

Син “кіборга” Андрія Широкого Ілля зазначає: “Я батька не пам’ятаю. Про нього розказує мама. Показує фотки”.

“Мене називав принцесою”, – зауважує дочка “кіборга” Максима Ридзанича Карина.

Син “кіборга” Максима Ридзанича Єгор запевняє: “Я мами часто питав, яку музику любить тато. Він любив різну, але рок любив”.

“Я пам’ятаю моменти коли він приїжджав з війни. Ми тоді ще мультики дивилися. Він ще пахнув залізом та зброєю. Він приїжджав не на так багато днів, тому ми раділи просто безмежно”, – пригадує син “кіборга” Андрія Широкого Олексій.

Дочка “кіборга” Максима Ридзанича Карина додає: “Кожне літо ми їздили відпочивати на море, всією сім’єю, з його батьками. Дуже яскраві спогади”.

“Мій батько був добрим, веселим”, – каже син “кіборга” Андрія Широкого Микола.

Дочка “кіборга” Максима Ридзанича Карина запевняє: “Тато – це мій герой, якого я дуже сильно люблю і сумую за ним. Це мій приклад по життю, як треба себе вести, ким треба бути”.

“Вперше, коли я дізнався, що таке війна. Я тоді грав в ігри у войнушки. Я тоді розумів, що у світі такого не може бути, але потім, коли я дізнався і побачив реальні події, да це були фото і відео, але я бачив це і не розумів, як таке може бути”, – наголосив син “кіборга” Андрія Широкого Олексій.

Дочка “кіборга” Максима Ридзанича Карина розповідає: “Дуже сумую за татом, не вистачає його підтримки. Я зараз навчаюся на першому курсі на лабораторного діагноста. Хочу винаходити нові ліки і препарати від різних хвороб”.

“Кожного разу, коли я чую якісь слова про тата, коли я була дитиною, я могла розплакатися. Я дуже хочу от якимось волшебством все виправити і щоб у мене був тато, якого я не мала всі ці роки”, – каже дочка “кіборга” Олександра Кондратюка Ангеліна.

Син “кіборга” Андрія Широкого Олексій зазначає: “Я мрію бути військовим розвідником. Росія від нас просто так уже не відчепиться. Вона якщо вчепилась, то уже не відчепиться. Тому нам треба здобути мир, але щоб здобути мир – треба спочатку перемогу”.

Нагадаємо, у четвер, 14 жовтня, у християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, українці святкують День захисників і захисниць України та День козацтва.