Одеський художній музей отримав статус «національний». Йому присвоять ім’я Ройтбурда

Одеський художній музей 14 жовтня 2021 року отримав статус національного, свідчить  указ президента України Володимира Зеленського.

«Враховуючи загальнодержавне та міжнародне визнання результатів діяльності музею як провідного культурно-освітнього та науково-дослідного закладу зі збереження, вивчення та популяризації музейних колекцій, постановляю надати йому статус національного та надалі іменувати “Комунальна установа “Одеський національний художній музей”», – йдеться в указі.

Разом із цим президент доручив уряду забезпечити ремонтно-реставраційні роботи на будівлі-пам’ятці національного значення, в якій розміщується музей.

Також в указі йдеться про необхідність присвоєння музею імені Олександра Ройтбурда – цим питанням мають зайнятися Одеська облдержадміністрація з Одеською облрадою.

Український художник Олександр Ройтбурд став директором Одеського художнього музею у 2017 році. Його активна громадянська позиція та сміливі творчі рішення подобалися не усім у владних колах. У 2019-му його звільнили, але це викликало хвилю протестів, і в 2020 році Приморський районний суд Одеси остаточно поновив Ройтбурда на посаді. У серпні 2021 року Ройтбурд помер

Одеський національний художній музей

Про світосприйняття Олександра Ройтбурда читайте в інтерв’ю, яке він дав авторці ZN.UA Марії Гудимі «Культура має формувати свідомість, а не обслуговувати»