Лавров обурився заявою саміту ЄС-Україна, в якій Росію названо агресором: “Це серйозно суперечить істині”

1

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це журналістам у Мінську заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Мене, звісно, трошки здивувало, що з такою наполегливістю наші західні колеги просувають відновлення "нормандського формату", не забезпечуючи зі свого боку попередніх рішень", – сказав Лавров.

Він нагадав, що під час телефонної розмови лідерів Росії, Німеччини та Франції "наш президент наголосив, що перш ніж збиратися на новий саміт, потрібно домогтися виконання попереднього, який відбувся в грудні 2019 року в Парижі".

"Він навів конкретні факти, які переконливо свідчать, що Київ не виконав нічого з того, що там зобов'язався зробити", – сказав Лавров.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Кулеба про зустріч глав МЗС країн "нормандської четвірки": Я готовий. Поки жодних сигналів із Москви не отримували

Він також звернув увагу на спільну заяву, прийняту за підсумками саміту ЄС-Україна, що відбувся в Києві, в якій "Росію прямо названо агресором і в дуже грубих безапеляційних тонах від нас вимагають виконання Мінських домовленостей, тому що, як там заявлено, ми є стороною цього документа".

"Це серйозно суперечить істині та суперечить навіть таким двозначним заявам, які нам робили експерти Німеччини і Франції, у відповідь на наш пряме запитання, хто є сторонами Мінських домовленостей", – наголосив Лавров.