Простіше зміцнити антикорупційну систему, ніж створювати окремий закон про олігархів – посол Швеції

Тобіас Тиберг

Дипломат вважає, що “було б дуже корисно” враховувати думку Венеціанської комісії

Для України було би краще зосередитися на зміцненні вже сформованої антикорупційної системи, ніж створювати окремий закон щодо олігархів. Такої думки притримується посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг, передає Segodnya.ua.

“Надзвичайно важливо, щоб Україна завершила реформи у галузі верховенства права. Також, думаю, варто доопрацювати антикорупційну систему. І я думаю, що в Україні є такі інституції, які заслуговують на впливовість. Як Антимонопольний комітет. І звичайно, ми знаємо, що в Раді дискутують щодо закону про ЗМІ. Тож якщо ви запитаєте мене, я думаю, простіше зміцнити вже існуючі інституції, а не створювати конкретний закон про олігархів. Але, все ж важливо створити рівні умови як для економіки в цілому, так і, зокрема, у медіа-індустрії. Це Швеція дуже підтримує”, – заявив Тобіас Тиберг.

На уточнююче питання, чи варто дослуховуватися до висновків Венеціанської комісії, він зауважив, що це “було б дуже корисно”.

 “Закон, як я розумію, був проголосований. Існує запит, направили до Венеціанської комісії, наскільки я зрозумів з коментаря до закону. Думаю, було б дуже корисно врахувати думку Венеціанської комісії”, – зазначив дипломат.

Він також запевнив, що Швеція активно підтримує збереження безвізового режиму з Україною, політичну асоціацію та економічну інтеграцію України з ЄС, а також засуджує повторюване насильство щодо журналістів.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому ініційований Володимиром Зеленським так званий законопроєкт про деолігархізацію. Голосування у ВР відбулося за спецпроцедурою, внесені депутатами понад тисячу правок навіть не розглянули. Опозиція такі дії провладної партії називає спотворенням регламенту та руйнуванням парламентаризму в країні.

Варто зауважити, як пояснив депутат Олексій Гончаренко, що цей законопроєкт має на меті встановити контроль над засобами масової інформації. А Клімкін заявив, що закон про олігархів у поточній редакції майже автоматично закриє Україні вступ до Євросоюзу і НАТО.

Читайте також: “Впав останній бастіон”: Уманський назвав 5 факторів, через які Зеленський підпадає під статус олігарха