“Суспільство вимагає відповіді”: в “ЄС” публічно озвучили 5 запитань до Зеленського щодо офшорів і Pandora Papers

Народні депутати "Європейської Солідарності"

Pandora Papers: викриття офшорів Зеленського й Коломойського

Нардепи вимагають від гаранта пояснення “чому порушується закон з особливим цинізмом”

5 запитань до Володимира Зеленського біля Офісу Генпрокурора озвучив народний депутат з фракції “Європейська Солідарність” Ростислав Павленко. Він наголосив, що міжнародний скандал навколо документів Pandora Papers та інформація про відмивання грошей, виведених олігархом Коломойським з “ПриватБанку” через офшори Зеленського, вимагає пояснень для суспільства. Про це йдеться на сайті політсили. 

Читайте також: Фільм про офшори Зеленського подивилося понад 1 млн користувачів YouTube

“Є дуже чіткі питання, які українське суспільство повинно почути від Володимира Зеленського.

  • По-перше, коли і через кого були створені ці офшорні компанії?
  • По-друге, чи було Зеленському відомо походження коштів, які пересилалися на ці компанії?
  • По-третє, чи продав він частину своїх компаній Коломойському, якщо так, то коли і за яку ціну? Відповідні документи мали б бути представлені суспільству.
  • По-четверте, вимагаємо продемонструвати контракти, платежі за ними, їх призначення, які проводились і проводяться можливо через ці ваші офшори.
  • І п’яте, коли ви отримали за свої офшори мільярди гривень, на що вони пішли, куди вони пішли і які з цих грошей пішли на закупівлю нерухомості, різних предметів розкоші, які так само стають предметом розслідування журналістів розслідувачів, які займають перші рядки світових медіа, створюючи негативний імідж для України”.

Павленко наголосив: “Ми вимагаємо продемонструвати відповідні контракти і платіжки і дати нарешті суспільству відповідь на те, чому і як порушується закон з особливим цинізмом”.

Як повідомляв 5.UA, на початку жовтня найвпливовіші світові медіа (BBC, CNN, Washington Post, Guardian) опублікували матеріали про те, що президент України Володимир Зеленський має приховані офшорні компанії, через які, ймовірно, виводились десятки мільйонів доларів з України у співпраці з Коломойським.

Зокрема, розслідувачі “Слідство.Інфо” опублікували фільм “Офшор 95”, де мовиться про бізнес Зеленського і його оточення. Зокрема розслідувачі з’ясували, що офшорна мережа “кварталівців” могла отримувати від компаній Ігоря Коломойського мільйони через кіпрську філію “ПриватБанку”. Через неї, за версією правоохоронців, олігарх відмивав гроші з банку. Мовиться про понад 40 мільйонів доларів.