Коронавірус в Україні: у МОЗ розповіли, коли медикам буде найважче

Захворюваність на коронавірус в Україні поступово зростає, епідситуація погіршується. Нова хвиля епідемії розпочалася раніше прогнозованих дат, і за своєю інтенсивністю наздоганяє показники минулої осені.

Пікові навантаження на вітчизняну систему охорони здоров’я припадуть на другу половину листопада, вважає головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

«Ситуація поступово погіршується. Ми робили вже кілька раундів прогнозів епідеміологічної ситуації. Ми бачимо, що пікові навантаження на систему охорони здоров’я очікуються на другу половину листопада, тому ми рухаємося за таким сценарієм», – наголосив він в інтерв’ю «Українському радіо».

Дивитися з 3:17 хвилини.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов заявляв, що система охорони здоров’я України підготувалася до нової хвилі епідемії, для хворих на ковід готові 80 тисяч ліжкомісць.

Знизити навантаження на лікарні та медиків можна. За даними Міністерства охорони здоров’я, близько 96% хворих на коронавірус у вересні не були вакциновані. Інфекціоністи наголошують: понад 95% пацієнтів, які потрапляють до лікарні з коронавірусом, – нещеплені.

Вакцинація не гарантує захисту від зараження, захворіти може і повністю імунізована особа. Але вона забезпечує більш легке протікання хвороби, істотно знижує ризик госпіталізації і смерті.