Україна висловила Росії протест через відправку чергового незаконного “гумконвою” в Донбас

Міністерство закордонних справ України направило в МЗС РФ ноту протесту у зв’язку з продовженням Росією протиправної практики направлення на територію України так званих “гуманітарних конвоїв”. Україна вимагає від Росії припинити порушувати кордон і суверенітет, а також неухильно дотримуватися міжнародного права і законодавства України.

“14 жовтня Російська Федерація вчергове проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України та без її офіційної згоди, з порушенням законодавства України, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 103-й т.зв. «гуманітарний конвой» РФ”, – йдеться в заяві МЗС України в четвер.

На Михайлівській додали, що “гумконвой” знову порушив непідконтрольну уряду України ділянку державного кордону, через російські прикордонні пункти пропуску “Донецьк” та “Матвєєв Курган”.

“Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України”, – підкреслюють МЗС України.

Росія відправляє «гумконвої» в ОРДЛО з літа 2014 року. На початковому етапі російської збройної агресії проти України «гумконвої» використовувалися для створення інформаційної картинки «допомоги мирному населенню Донбасу».

Під прикриттям «гуманітарної допомоги» РФ постачає бойовикам російсько-окупаційних формувань зброю, боєприпаси, амуніцію, паливно-мастильні матеріали, медикаменти, продовольство тощо.

Паралельно з прийомом «гумконвоїв» з РФ окупаційні формування в 2014-2015 роках блокували гуманітарні вантажі Червоного Хреста і ООН.

Дії РФ є грубим порушенням норм міжнародного права та українського законодавства.

Їх засудили НАТО, генеральний секретар ООН, а також ЄС, США, Велика Британія та інші демократичні держави.