“Збитків не знайшли”: ВАКС відхилив позов із вимогою відновити справу “Роттердам+” (Відео)

Вищий антикорупційний суд

Мін’юст України встановив, що дія формули “Роттердам+” не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії

Вищий антикорупційний суд відхилив позов, який вимагав від прокуратури відновити справу “Роттердам+”. За оголошеним 13 жовтня рішенням суду, Спеціалізована прокуратура законно і обґрунтовано закрила цю справу в травні 2021 року через відсутність складу злочину. Про це йдеться у відео, опублікованому ВАСК.

Суд підтвердив доводи прокурорів САП про відсутність збитків від застосування схеми ціноутворення за формулою “Роттердам+”.

Як повідомляв 5.ua, за висновком Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, потерпілими у справі “Роттердам+” були заводи Коломойського, а не Україна. 20 травня 2021 р. САП уже вчетверте закрила справу “Роттердам+” – через відсутність у ній складу злочину. Перший раз справу було закрито ще 27 серпня 2020 року. Потім аналогічні рішення винесли в січні і березні 2021 року.

Розслідування справи “Роттердам+” тривало протягом 2017-2020 років. За цей час було проведено понад 10 державних та міжнародних експертиз, усі вони підтвердили економічну та юридичну обґрунтованість формули.

У серпні торік досудове розслідування щодо працівників компанії ДТЕК було призупинено у зв’язку з безпідставністю висунутих підозр у справі. Дніпропетровський НДІ судових експертиз Мін’юсту України встановив, що дія формули “Роттердам+” не завдала збитків ні державі, ні споживачам електроенергії.