У Норвегії чоловік влаштував стрілянину із лука – відомо про щонайменше 5 загиблих

У Норвегії чоловік влаштував стрілянину з лука

Норвезькі силовики запевняють, що нападник – громадянин Данії

Норвегія шокована подіями 13 жовтня 2021 року в місті Конгсберг. Там невідомий чоловік розстрілював людей із лука. Про це повідомляє норвезьке видання NRK.

У поліції повідомили, що через дії стрільця життя втратили 5 людей. Утім про особу нападника все ще нічого не кажуть.

Норвезькі силовики запевняють, що нападник – громадянин Данії, який, утім, мешкав саме у Конгсберзі.

Стрілянина, імовірно, почалася в магазині Coop в центрі міста або поруч із ним. Про це пише The Guardian із посиланням на начальника поліції Конгсберга Ейвінда Ааса.

Представник Coop Харальд Крістіансен повідомив NRK, що в магазині стався “серйозний інцидент”, але серед потерпілих не було співробітників.

Зазначається, що також “кілька людей” отримали поранення.

Як повідомляється, напади відбулися на “великій території” в місті.

За словами Ааса, нині в місті триває масштабна поліцейська операція, щоб “отримати повне уявлення про те, скільки поранених і в якому вони стані”.

Нападник був заарештований після короткої сутички з офіцерами, його доставили в дільницю в сусідньому місті Драммен. Мотиви поки не зрозумілі, але поліція не виключає тероризму. За словами начальника поліції, “поки рано робити якісь висновки”.

Незабаром після нападу Управління національної поліції Норвегії заявило, що наказало офіцерам по всій країні носити вогнепальну зброю. Норвезька поліція зазвичай не озброєна, але за потреби в офіцерів є доступ до зброї. Повідомляється, що це додатковий захід обережності, і в поліції поки немає ніяких вказівок на зміну рівня національної загрози.

Додамо, що це не перший напад у Норвегії. Так, норвежці добре пам’ятають трагедія 2011 року, коли Андреас Брейвік убив 77 людей.

Як повідомляв 5.UA, в Україні напад із застосуванням стріл також нещодавно був. 6 вересня 2021 року 19-річна дівчина ходила по школі з арбалетом та стріляла у випадкових учнів і вчителів. На щастя, тоді ніхто не загинув.