Принц Вільям вважає, що великі уми мають зосередитися на порятунку Землі, а не на космічних подорожах

Британський принц Вільям тонко завуальовано обрушився на мільярдерів, які беруть участь в гонці космічного туризму, заявивши, що найвидатніші вчені світу повинні бути зосереджені на розв’язання екологічних проблем, що стоять перед Землею, передає Reuters.

Під час інтерв’ю BBC, яке вийшло в ефір у четвер, принц Вільям виступив з критикою Джеффа Безоса, найбагатшої людини у світі, Ілона Маска та британця Річарда Бренсона, чиї конкуруючі підприємства борються за те, щоб відкрити нову еру приватних комерційних космічних польотів.

“Нам потрібні найбільші у світі мізки та уми, спрямовані на ремонт цієї планети, а не на пошук наступного місця для життя”, – сказав принц Вільям про космічну гонку.

Його коментарі з’явилися після того, як Маск заговорив про польоти на Марс, а Безос назвав свій перший політ в космос в липні частиною будівництва дороги в космос, “щоб наші діти і їхні діти могли побудувати майбутнє”.  

“Ми повинні зробити це, щоб розв’язувати проблеми тут, на Землі”, – сказав Безос, який в середу відсвяткував відправку в космос актора “стар треку” Вільяма Шетнера на своєму космічному кораблі New Shepard.

Висловлювання з питань екології стали однією з головних рис британської королівської сім’ї, і принц Вільям йде по стопах свого покійного діда принца Філіпа, чоловіка королеви Єлизавети, і свого батька, принца Чарльза.

Принц Чарльз, 72-річний спадкоємець британського престолу, протягом десятиліть закликав до дій, спрямованих на припинення зміни клімату та шкоди навколишньому середовищу, задовго до того, як ця проблема стала основною, часто стикаючись з глузуванням на цьому шляху.

“Це був важкий шлях для нього. Йому довелося пройти дійсно важкий шлях, і я думаю, що він довів, що випереджає події”, – сказав принц Вільям.

“Але не повинно бути так, що тепер уже третє покоління повинно ще більше погіршити це. Для мене буде абсолютною катастрофою, якщо Джордж (його старша дитина) буде сидіти тут… років через 30, все ще говорячи те ж саме, тому що на той час ми будемо надто пізно“.

Повторюючи слова свого батька, сказані раніше на цьому тижні, принц Вільям також сказав, що майбутній саміт Конференції ООН зі зміни клімату COP26 в Шотландії повинен принести результати.

“Ми не можемо допустити більше розумних промов, розумних слів, але недостатньо дій”, – сказав він.

Особистою відповіддю принца на це питання стало заснування премії Earthshot Prize, метою якої є пошук рішень за допомогою нових технологій або політики для найсерйозніших екологічних проблем планети.

Перші п’ять переможців, які отримають по 1,4 мільйона доларів, будуть оголошені на церемонії в неділю.