На саміті внесли зміни в Угоду про асоціацію між Україною та ЄС: що додали

Спільна заява саміту Україна-ЄС – це документ, який узгоджують 29 політичних гравців – Україна, Єврокомісія та уряди 27 держав-членів. Доки хоча б один з них проти якогось пункту – рішення не може бути погоджене.

Ця особливість часто робить рішення самітів більш «прісними» та розмитими, але водночас підвищує їхню вагу. Бо якщо якась теза пролунала – то це означає, що вона не викликає спротиву жодного топ-керівника Євросоюзу та його держав-членів, пише «Європейська правда».

Зважаючи на це, багатьох здивував пункт про підтримку Брюсселем та країнами-членами Євросоюзу «антиолігархічного законодавства», хоча Брюссель ще з дня ухвалення закону робив позитивні заяви щодо нього.

У спільній заяві українська сторона особливо пишається нормами про те, що Україна посилює співпрацю з ЄС у рамках Спільної політики безпеки та оборони. Це важливий здобуток останнього року. ЄС загалом неохоче долучає до цього виміру закордонних партнерів.

Але головне – те, що рішення нинішнього саміту містить не лише офіційне визнання того, що є потреба оновити Угоду (подібне визнання вже було), а й звітує про конкретні кроки України та Євросоюзу на цьому шляху. Тепер оновлення Угоди стало незворотним, причому воно зачепить навіть ті сфери, які Євросоюз вважав «дуже чутливими».

Брюссель уперше почав відкрито говорити про наближення України до режиму «внутрішнього ринку ЄС».

Додатково ЄС у заяві за підсумками саміту наголосив на збереження принципу «більше за більше»: буде більше реформ – більше допомоги, менше реформ – менше допомоги. Хоча треба визнати, що у Брюсселі часом готові закривати очі на дії Києва. Ілюстрація цього – транш «макрофіну» обсягом в 600 млн євро, який Брюссель планує перерахувати до кінця місяця відступивши від власних правил.

Крім того, саміт підтвердив, що збереження санкцій, та й загалом підходу ЄС до відносин з Росією не ставиться під питання.

Усе доволі непогано й на рівні заяв у питаннях енергетики. Втім, про якісь конкретні домовленості у цій сфері говорити зарано.

Раніше Віце-прем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що загальний прогрес виконання Угоди про асоціацію між нашою країною та Європейським Союзом становить 58%.

На саміті Україна-ЄС сторони, крім угоди про єдиний авіаційний простір, підписали ще дві угоди. Тепер Київ приєднається до двох програмах – «Горизонт Європи» і «Креативна Європа».

Україна і Європейський союз підписали угоду про єдиний авіаційний простір. Таким чином, наша країна отримає право призначати свої авіакомпанії для польотів в будь-які країни-члени ЄС.

Жозеп Боррель заявив, що «Україна є дуже близькою до ЄС». А Верховна Рада раніше закликала Євросоюз визнати перспективу членства України.

загрузка…