Нобелівська премія не врятує Муратова в разі порушення закону про іноагентів – Путін

Лауреата Нобелівської премії миру і головного редактора “Нової газети” Дмітрія Муратова не визнають іноземним агентом, якщо для цього не буде підстав, заявив президент РФ Владімір Путін. Господар Кремля сказав, що якщо Муратов або “Нова” порушать закон, додні заслуги не допоможуть уникнути відповідальності.

“Якщо він не порушить російський закон і якщо він не дасть приводу, для того щоб бути оголошеним в якості іноземного агента, значить, цього не буде”, цитує Кремль Путіна, який відповів на питання про те, чи можуть визнати Муратова іноагентом. “Якщо він буде прикриватися Нобелівською премією як щитом, для того щоб робити те, що порушує російський закон, значить, він піде на це свідомо, для того щоб привернути до себе увагу, або ще з якихось інших міркувань. Незалежно ні від яких заслуг кожен повинен чітко і ясно розуміти: потрібно виконувати російські закони“.

Нобелівську премію миру цього року, крім Муратова, отримає Марія Ресса з формулюванням “за їх зусилля по боротьбі за свободу самовираження, яка є передумовою для демократії та сталого миру”.

Детальніше, про що свідчить вибір Нобелівського комітету, читайте в статті Ірини ЄгорченкоЗа лаштунками Нобелівської премії: відкриття, політика і математика“.