РФ не запросили на міжнародну нараду по боротьбі з кіберзлочинністю

Росія не була запрошена на міжнародну нараду по боротьбі з комп’ютерними програмами-вимагачами, організовану Сполученими Штатами.

Як заявив представник Білого дому, Росія не була запрошена, як він висловився «за низкою причин», підкресливши, що переговори з цієї проблеми з Москвою ведуться в іншому форматі. Конкретні причини були згадані, однак коментатори бачать в цьому рішенні абсолютно явний жест на адресу Кремля. Видання Daily Beast цитує розвіданалітика Аллана Ліски, який говорить, що запрошення представників Росії на цю нараду послало б неправильний сигнал про те, що Росія є партнером у боротьбі з програмами-вимагачами, пише «Радіо Свобода».

«Абсолютно зрозуміло, що це не так. Навіть якщо російська влада прямо не причетна до цих атак, вони нічого не роблять, щоб зупинити цю активність», – каже Лиска.

Після серії недавніх гучних кібератак, одна з яких паралізувала роботу американського трубопроводу Colonial Pipeline, американські офіційні особи поклали відповідальність за атаки на хакерські групи, що діють з території Росії. Під час американо-російського саміту в червні Джо Байден закликав Володимира Путіна вжити заходів щодо нейтралізації їх діяльності. Однак число хакерських атак з Росії, в тому числі з використанням програм-вимагачів, не зменшується.

На дводенну нараду також не був запрошений Китай. У ньому беруть участь представники 30 країн. У їх числі більшість західноєвропейських країн, Польща, Україна, Естонія, Литва, Індія, Бразилія, Японія, Південна Корея, ПАР. За словами представника Білого дому, «адміністрація Байдена розраховує на те, що головною темою обговорень стане питання про те, як закликати до відповідальності країни, які дозволяють злочинцям діяти в їх юрисдикціях».

Раніше хакери отримали доступ до даних про санкційну політику США стосовно Росії. Крадіжка сталася в результаті кібератаки на SolarWinds і Microsoft.

Нагадаємо, у середині грудня 2020 року стало відомо про російську кібератаку на системи комунікацій Мінфіну США й інших урядових установ, а також приватних компаній. Хакери зламали програмне забезпечення SolarWinds компанії Microsoft й отримали доступ до тисяч компаній і державних установ, що використовували продукцію Microsoft. Влада США припустила, що кібератаки могли тривати кілька місяців.

У січні американські спецслужби офіційно визнали винними у масштабній кібератаці російських хакерів. Кремль заперечує свою причетність.

15 квітня президент США Джо Байден підписав указ про запровадження нового пакету санкцій проти РФ.

Згідно з документом, обмеження набрали чинності з 14 червня. З цього дня американським компаніям заборонено безпосередньо купувати російські боргові зобов’язання, випущені російським Центробанком, Фондом національного добробуту РФ або Міністерством фінансів РФ.

Також обмеження будуть накладені на 20 російських організацій і 12 росіян, зокрема представників уряду і розвідки. Такі заходи стануть відповіддю на втручання Росії у вибори президента США і російські хакерські атаки через програмне забезпечення фірми SolarWinds. Крім того, США мають залишити 10 співробітників дипмісії РФ у Вашингтоні.

загрузка…