Вчені з’ясували, скільки зберігається імунітет в людей, які перехворіли на COVID


Нове дослідження допомогло вченим виявити, наскільки довго зберігається імунітет у людей, які перехворіли на коронавірус COVID-19.


Результати дослідження, проведеного в Швеції та Італії, показали, що у більшості осіб, які перенесли COVID, антитіла зберігаються до 15 місяців. Найбільш різко їх кількість знижується в перші півроку після хвороби, але потім вирівнюється до певного рівня. Про це пише Коммерсантз посиланням на статтю, опубліковану на сайті препринтів bioRxiv.org.


У ході дослідження було проаналізовано 188 зразків крові у 136 пацієнтів після одужання, які хворіли в різній формі. Для порівняння також взяли зразки крові 23 вакцинованих людей.


З’ясувалося, що пік кількості антитіл припадав на 15-28-й день після інфікування. Потім відповідь антитіл IgG і титри нейтралізації плазми поступово знижувалися, але стабілізувалися через шість місяців, а плазмонейтралізуюча активність проти варіанту вірусу G614 зберігалася до 15 місяців.


При цьому середні нейтралізуючі титри проти бета-, гамма- і дельта-варіантів в плазмі, зібраної на ранньому (15-103 дні) і пізньому (9-15 місяців) етапах одужання, були в 16 і 8 разів нижчими, ніж проти G614. Вчені зробили висновок, що імунітет проти коронавірусу загалом тривалий, але поширення нових варіантів «викликає занепокоєння».


Також повідомлялося, що згідно з результатами дослідження, ефективність вакцини компаній Pfizer Inc/BioNTech в запобіганні зараженню COVID-19 знижується з 88% до 47% через пів року після введення другої дози.