У Харкові попрощалися з фронтменом гурту “Мертвий півень” Михайлом Барбарою – як згадують близькі (Відео)

Місько Барбара

Місько, як він сам себе називав, народився у Львові та 20 років прожив у Харкові

У Харкові відспівали Михайла Барбару. Актора, фронтмена культового рок-гурту “Мертвий Півень”, який несподівано помер у понеділок 11 жовтня. Напередодні трагічного дня Барбара виступав із концертом за містом, і ніщо не віщувало біди. За словами рідних, причиною смерті стали проблеми із серцем. Михайло, чи як його називали друзі – Місько Барбара став відомим ще на початку 90-х. Згодом тривалий час жив у Харкові. Саме тут записав частину альбомів гурту та виступав на сцені як актор.

Попрощатися з другом до Харкова з Києва приїхав Роман Чайка. Більш як 20 років їх об’єднував гурт “Мертвий півень”. У понеділок 11 жовтня актора та фронтмена культового українського гурту не стало.

“Я це усвідомив десь в районі другої третьої ночі. Я раптом побачив якісь відео, фото, яких ми ніколи в житті не бачили, почав слухати наші пісні і чути їх по-новому. Сидиш – мурашки по тілі. “Твоє серце не спинилось тільки тому, що по ньому весь час товкли кулаками”. Оце та стрічка, яка крутиться мені в голові вже дві доби, після того, як це сталося”, – розповідає ведучий “5 каналу”, учасник гурту “Мертвий Півень” Роман Чайка.

Місько, як він сам себе називав, народився у Львові та 20 років прожив у Харкові. Саме тут записав частину альбомів “Мертвого півня”.

“Він відкрив для себе український Харків, він завжди підкреслював – іншого Харкова для мене не існує”, – каже подруга сім’ї Ольга Бондар.

Саме у Харкові розкрився його акторський талант. Грав на сцені театру-студії “Арабески”. Постановки за участі Барбари – сучасні, за гострими політичними та історичними темами.

У театрі він зустрів своє кохання. Дружина – Світлана Олешко – засновниця театру “Арабески”, продюсерка та режисерка.

“Він був у прекрасній формі. Всі абсолютно відзначали, що він чудово виглядає, чудово звучить. І на такому злеті – це сталося абсолютно раптово. Ми прожили 15 років у коханні, були дуже щасливі. 4 червня ми офіційно одружились, це наші дві обручки, тепер дві на мені. Ми все робили разом, ми жили разом, працювали разом. Я не знаю, як я буду жити”, – зауважує дружина Міська Барбари Світлана Олешко.

Місько готував до виходу два альбоми. Встиг оприлюднити 5 нових пісень. Одночасно працював над кількома театральними проєктами.

“Оперний театр співпрацював з ним, ми робили один із дуже важливих проєктів. Це з людьми, колясочниками, ми робили оперу “12 Офелій”. Мені шкода, що вона не відбулася до сьогоднішнього дня”, – зазначив генеральний директор Харківського національного театру опери та балету Олег Оріщенко.

Міська Барбару поховали на одному з кладовищ Харкова.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків, “5 канал”.

Довідка. “Мертвий півень” – культовий гурт 1990-х років. Один із небагатьох тогочасних музичних колективів, що виконували пісні на вірші сучасних українських поетів. 14 листопада Барбарі мало виповнитися 50 років.