Зеленський не зустрінеться з Путіним, Макрона і Меркель до відходу канцлерки. Саміт лідерів Нормандської четвірки замінять міністерської зустріччю – РосЗМІ

Лідери країн Нормандської четвірки не змогли узгодити проведення саміту щодо Донбасу і замінять його на зустріч міністрів закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії , повідомила російська газета, пишеКомерсант” з посиланням на свої джерела.

Відзначимо, що напередодні глава української дипломатії Дмитро Кулеба заявив про те, що його російський колега Сєргєй Лавров уникає зустрічі глав МЗС країн “нормандського формату”.

12 жовтня президент Володимир Зеленський провів переговори в форматі відеоконференції з президентом Франції та канцлеркою Німеччини щодо мирного врегулювання ситуації в Донбасі і підготовці до проведення чергового саміту “нормандської четвірки”.

Лідери трьох держав обговорили теми, які можуть бути розглянуті на саміті лідерів країн Нормандського формату. В ході можливої зустрічі планують досягти домовленості для забезпечення стійкого миру в Донбасі.

Після розмови із Зеленським, Макрон і Меркель обговорили з президентом РФ прогрес у виконанні зобов’язань, взятих на себе під час Паризького саміту в грудні 2019 року, і погодилися з необхідністю детального обговорення стану їх виконання під час наступної зустрічі.

“Комерсант” пише, що політичні радники досі не узгодили проєкт підсумків можливого саміту, а це ключовий етап його підготовки. Зазначається, що у сторін є серйозні розбіжності буквально по кожній пропозиції в тексті.

“Наприклад, якщо у франко-німецькому проєкті документа пропонується записати, що підсумки паризького саміту 2019 року підлягають повному виконанню без зволікань, то Москва хоче підкреслити: сторони з «глибоким розчаруванням констатують невиконання узгоджених підсумків саміту “нормандського формату” 9 грудня 2019 року в Парижі»”, – пише російська газета.

За даними “Комерсанту”, Кремль дав зрозуміти Німеччини та Франції, що краще глави МЗС проведуть безрезультатну зустріч, ніж лідери “норманді”.

Якщо лідери так і не зможуть домовитися про саміт, то зустріч глав МЗС проведуть в найближчі два тижні. Можливо навіть в форматі відеоконференції.

Дивіться спецтему:
Лавров уникає зустрічі глав МЗС країн “нормандського формату” – Кулеба Кремль каже, що “підготовка до зустрічі триває”.

У Кремлі прокоментували інформацію про підготовку зустрічі очільників МЗС нормандської четвірки Лише після неї можна буде робити прогнози щодо переговорів лідерів країн. 

У Макрона анонсували зустріч у нормандському форматі найближчими тижнями Правда поки що йдеться про зустріч міністрів закордонних справ, а не президентів.

Путін, Меркель і Макрон домовилися активізувати зусилля по лінії “нормандської четвірки” Найближчим часом може відбутися зустріч політрадників і керівників МЗС чотирьох країн.

Зеленський обговорив з Меркель і Макроном підготовку до Нормандського саміту Переговори відбулися в режимі відеоконференції.