Прем’єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»


Сюжет. Сем Алі, молодий, чутливий та імпульсивний сирієць, виїхав зі своєї країни до Лівану, аби уникнути війни. Щоб мати можливість подорожувати Європою і жити зі своєю коханою, він погоджується зробити татуювання на своїй спині – картину одного з найпопулярніших сучасних художників. Перетворивши власне тіло на престижний витвір мистецтва, Сем розуміє, що його рішення насправді зовсім не означає свободи. 


Кінокартина порушує питання як революційності мистецтва, так і того факту, що іноді це може дійти до абсурду і знецінити особисті межі людини, яка має власні бажання, емоції та прагне бути вільною у всіх відношеннях. Так, борючись за свободу творчості, іноді можна не помітити, як позбувся головного – власної свободи. 


[embedded content]


У ролях: Ях’я Магайні, Моніка Белуччі («Незворотність», «007: Спектр», «Дракула»). 


В українському прокаті: з 14 жовтня 2021 року. 


Бекґраунд. Серед нагород – Edipo Re та Приз найкращому акторові секції «Горизонти» – Венеційський міжнародний кінофестиваль, 2020; Найкращий сценарій – Стокгольмський міжнародний кінофестиваль, 2020. А ще номінація на «Оскар» як «Кращий іноземний фільм». 


Фільм є вільною адаптацією історії, що мала місце і в реальному житті. Якось Тім Штайнер, менеджер тату-салону в Цюріху дійсно продав свою спину німецькому колекціонеру мистецтва Ріку Рейнкінгу. Але не просто спину – бельгійський художник Вім Дельвуа, який прославився своїм скандальним проєктом з татуйованими свинями, шукав добровольця, котрий погодиться стати живим полотном.


І Тім погодився. «Картина» Дельвуа під назвою «Тім» була продана за 150 000 євро у 2008 році. Згідно з контрактом, Штайнер мав не менше трьох разів на рік виставляти свою спину в музеях. З чим чоловік успішно справлявся. А коли Тім помре, з його спини знімуть шкіру та помістять в раму під скло. 

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»


Деякі видання порівнюють «Людину…» з «Квадратом» Рубена Естлунда про ексцентричного куратора музею сучасного мистецтва, якого пограбували, а він вигадав своєрідний план встановлення справедливості. І разом з тим стрічка є сатирою на певні прояви сучасного арту. 


Вам сподобається, якщо: вам цікаво відчути разом з кіногероєм побоювання щодо власного майбутнього, коли твоє тіло стає річчю і вже нібито не належить тобі, навіть якщо все починалося як забавка і мистецький експеримент. 


Вам не сподобається, якщо: ви не великий шанувальник європейського «іншого» кіно, а також якщо вам не надто імпонує історія про людину, що вирішила стати живим експонатом, але тепер її мучать сумніви – майже протягом усієї стрічки. 

Прем'єра тижня: «Людина, яка продала свою шкіру»


Головна причина подивитися: побачити психічні процеси, що відбуваються з людиною, котра чи то йде на компроміс із совістю, чи кидає собі виклик; прожити разом із головним героєм всі сумніви щодо слушності вибору та невідворотності наслідків. 

Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.

Ми запрошуємо вас стати частиною Mind Club. Для цього потрібно оформити підписку за $7 на місяць.

Нам дуже важлива ваша підтримка!

Чому ми впроваджуємо платну підписку?

Справжня якісна та незалежна журналістика потребує багато часу, зусиль та витрат, це дійсно недешево. Але ми віримо в перспективи ділової журналістики в Україні, тому що віримо в перспективу України.

Саме тому ми створюємо можливість платної щомісячної підписки – Mind Club.

Якщо ви читаєте нас, якщо вам подобається та ви цінуєте те, що ми робимо, – пропонуємо вам вступити до спільноти Mind.

Ми плануємо розвивати Mind Club: обсяг матеріалів і доступних сервісів і проектів. Уже сьогодні всі члени клубу:

  • Допомагають створювати та розвивати якісну незалежну ділову журналістику. Ми зможемо і надалі розвиватись та підвищувати якість наших матеріалів.
  • Отримують вільний від банерної реклами сайт.
  • Отримують доступ до «закритих» матеріалів Mind (до щомісячного випуску, в якому ми досліджуємо та аналізуємо, як працюють цілі галузі; до щотижневих аналітичних підсумків).
  • Вільний доступ до івентів Mind для підписників та спеціальні умови на інші події Mind.
  • Smart Power. Власники бізнесу, що стануть підписниками Mind, отримають доступ до агрегатора системних порушень від аналітиків Mind та партнерів «Cкажи.uа». Якщо у вашого бізнесу виникли проблеми з непорядними чиновниками чи конкурентами – ми проаналізуємо, чи є їхня поведінка системною, і разом зможемо вирішити цю проблему.
  • Ми і надалі розвиватимемо Mind та додаватимемо корисні журналістські рубрики і сервіси для вашого бізнесу.

Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності. Підтримайте нас за 196 грн на місяць.


Щомісячна підтримка у 196 грн
Допомогти проекту одноразово

Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].