COVID-19 з новою силою атакує Запоріжжя: що розповідають медики (Відео)

Запоріжжя

Коронавірус та карантин

Від четверга в Запоріжжі почнуть працювати і спеціальні групи поліції та Держпродспоживслужби

Опорний заклад для прийому хворих на Ковід у Запоріжжі – обласна інфекційна лікарня. На сьогодні тут майже не залишилося вільних ліжок, а реанімаційне відділення заповнене вщерть. Здебільшого пацієнти надходять у тяжкому стані.

“Лікарня обласна інфекційна розрахована на 170 ліжок. На сьогодні на 170-ти ліжках для лікування хворих на Ковід-19 знаходяться 168 хворих. Тобто, ми заповнені майже на 99 відсотків. Якщо брати у порівнянні із минулим роком, то хворих стало більше, значно, і значно збільшився відсоток тяжких хворих”, – переконує в.о. директорки обласної інфекційної лікарні Запоріжжя Ірина Кулєш.

Хвороба – молодшає! У групі ризику – тепер не тільки літні люди, а й молодь і навіть діти, каже головний санітарний лікар області. Цього року інфікувалися вже у п’ять із половиною разів більше дітей, аніж за такий самий період торік. Крім того, новий штам Дельта має коротший інкубаційний період та нові симптоми, у яких хворі не одразу розпізнають ковід.

“Для “Дельти” характерно пошкодження тонкого і товстого кишківників. Тому часто з симптоматики виходять на перше місце симптоми, схожі на харчове отруєння. Це нудота, блювота. Ті симптоми, які раніше біли характерними, сигнальними, втрата смаку і нюх, для штаму “Дельта” не є обов’язковими”, – пояснює головний державний санітарний лікар Запорізької обл. Роман Терехов.

У результаті за добу в області – понад тисяча нових підтверджених випадків та 28 смертей. В обласному центрі додатково розгорнули 420 ліжок. Під поліклінікою – довжелезна черга по тести.

І тепер, порахували в лабораторному центрі, позитивні результати надходять втричі частіше, ніж торік. Тож, аби убезпечити населення, в області хочуть збільшити кількість пунктів вакцинації. До того ж вони працюватимуть й у вихідні та свята.

“У нас вироблена система, ми протягом останньої доби обдзвонюємо, у нас департамент охорони здоров’я всі пункти щеплення, всі, щоб зрозуміти, вони працюють, чи не працюють. На цей час спостерігаються серйозні проблеми з функціональністю, з додзвоном і таке інше”, – розповів голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух.

Від четверга в Запоріжжі почнуть працювати і спеціальні групи поліції та Держпродспоживслужби, які робитимуть карантинні перевірки в закладах міста.

“Це кафе, ресторани, по супермаркетах також ми будемо ходить, в перукарні, супермаркети і заклади громадського харчування”, – каже в.о. заступника начальника Держпродспоживслужби в Запорізькій обл. Сергій Онищенко.

Тим часом на домашнє навчання вже перевели учнів старших класів у Мелітополі та Енергодарі. Нині ж обласна влада вирішує, чи відправляти на дистанційку всіх школярів.

Денис Розенков, Дмитро Дубіна, Запоріжжя, “5 Канал”.

Нагадаємо, раніше Ляшко визнав, що в МОЗ не очікували такого різкого збільшення кількості хворих. За прогнозами, нова хвиля мала розпочатися ближче до листопада – а показники захворюваності на COVID-19 вже наблизилися до ситуації осені 2020 року.