НАБУ не знайшло порушень екс-очільника МОЗ у закупівлі вакцин

Національне антикорупційне бюро закрило кримінальне провадження за фактом можливої закупівлі вакцин від COVID-19 за завищеними цінами, відкрите в лютому 2021 року.

«17.05.2021 зазначене кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК (відсутність складу кримінального злочину – ред.)», – повідомило 13 жовтня видання «Українська правда», яке надсилало до НАБУ відповідний запит.

У лютому на сайті Ради громадського контролю НАБУ з’явилася інформація, що бюро розпочало досудове розслідування можливих зловживань під час закупівлі китайської вакцини компанії Sinovac Biotech по 17,85 долара за дозу за допомогою приватної фірми-посередника.

«Цей випадок набув широкого розголосу у ЗМІ, оскільки спочатку ДП «Медичні закупівлі» розпочало перемовини щодо закупівлі вакцини з орієнтовною вартістю близько 3 доларів і перебувало на фінальному етапі процесу. Проте згодом міністр Максим Степанов у ручному режимі зупинив цей процес та доручив розпочати перемовини щодо закупівлі китайської вакцини у компанії Sinovac Biotech», – ідеться в повідомленні.

У НАБУ запевняють, що початок провадження «жодним чином не може скласти перешкод для закупівель вакцин у постачальників, тим більше вже після спливу строку обіцяного початку вакцинації»

Зазначимо, Рада громадського контролю НАБУ на початку 2021 року вбачала необхідність розслідування за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, в якій ідеться про зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки.

Раніше керівник держпідприємства «Медичні закупівлі України» Арсен Жумаділов пояснив, чому Україна встигла укласти тільки один контракт на закупівлю вакцини від COVID-19. Він вважає, що в Міністерстві охорони здоров’я поспішили, не давши компанії шансу впливати на постачальників.

Нагадаємо, 11 січня компанія «Лекхім» і китайська компанія Sinovac Biotech уклали контракт на поставку в Україну вакцини від COVID-19.

Ціна однієї дози вакцини від коронавірусу CoronaVac китайського виробництва становитиме 504 гривні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому Україна підписала договір про поставку COVID-вакцини саме з китайською компанією Sinovac.

загрузка…