Нові карантинні правила перевезення: як готується до змін “Укрзалізниця” та що думають пасажири (Відео)

"Укрзалізниця"

Коронавірус та карантин

Якщо ви хочете поїхати до регіону у “червоній” зоні, то вам слід зробити дві вакцини

Перед тим, як зайти в поїзд, провіднику потрібно показати квиток і паспорт. Та вже з 21 жовтня до цього переліку додадуться сертифікат про вакцинацію або ПЛР-тест.

“Тепер ми будемо перевіряти наявність всіх цих важелів, щоб людина могла безпечно пересуватися для себе й оточуючих по території країни”, – каже провідник Володимир Швець.

Пан Олександр ще не вакцинувався. Хоча подорожує мало не щомісяця. Тож нові правила додадуть йому клопоту.

“Це будуть скандали, негатив. Бо люди, які тільки приїхали, вони не знають, їх будуть знімати. Будуть великі наряди поліції”, – вважає Олександр.

Тому чоловік уже думає про щеплення. Як і інші пасажири, яких ми опитали.

“Я планувала вакцинуватися, тому це для мене не проблема”, – переконує Софія.

“Тільки колективний імунітет може допомогти в боротьбі з пандемією. Бо одиничні випадки вакцинації ні до чого доброго не доведуть”, – зауважує Олексій.

“Проти, звісно. – А Ви вакциновані? – Ні, я боюся вакцинуватися. – А що робитимете з 21 жовтня? – Вакцинуватимуся, бо треба”, – каже Лариса.

“Я позитивно, бо давно щеплена. Ще у квітні. Тому я за!” – наголошує Ольга.

Якщо ви хочете поїхати до регіону у “червоній” зоні, то вам слід зробити дві вакцини. Якщо ж до “жовтої” або “помаранчевої” – вистачить однієї. Нещеплені пасажири зможуть зайти в потяг із ПЛР-тестом, зробленим не раніше ніж за 72 години.

Люди з протипоказаннями до імунізації та діти до 18 років під ці правила не потрапляють. Та якщо у вас відсутні підтверджувальні документи, то вас у потяг не пустять.

“Нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільні, авіалінії та залізничний транспорт міжобласного сполучення”, – сказав речник МОЗ Роман Борщ.

А щоб ці зміни не спричиняли великих незручностей для пасажирів, в “Укрзалізниці” планують розгорнути на найбільших вокзалах країни лабораторії для експрес-тестів. Усе для того, аби тестування було доступним, якщо хтось раптом не вакцинувався та не зробив заздалегідь тест.

“Щоб всі ці нововведення були ефективними, то “Укрзалізниця” звертається до кількох відразу відомств. Нам потрібна підтримка МВС і охорони здоров’я в плані розгортання цих експрес-лабораторій. Бо, можливо, є певний запас тестів, щоб принаймні в перші дні робити безкоштовно поки люди звикатимуть до нових обмежень”, – повідомив в. о. члена правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський.

Для контролю за дотриманням протиепідемічних правил “Укрзалізниця” планує залучити правоохоронців.

Анжеліка Музиченко, Олексій Тищенко, “5 канал”

Як повідомляв 5.UA, у МОЗ заявили, що нинішня хвиля COVID-19 в Україні розпочалася раніше, ніж прогнозувалося.