Україна вийшла на показники піку осінньої хвилі коронавірусу

В Україні станом на четвер, 14 жовтня, підтвердили 18 881 нових випадків COVID-19, за час епідемії коронавірусом інфікувались майже 2,6 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.

За добу з лікарень виписали 7 630 осіб, ушпиталили – 4 633, не змогли подолати ускладнення захворювання 412 пацієнтів.

Із самого початку епідемії ковід став смертельним майже для 60 тисяч українців, перехворіли на нього 2,3 мільйона осіб.

Нагадаємо, минулого місяця науковці КПІ та Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського прогнозували 15-18 тисяч нових випадків на піку осінньої хвилі епідемії COVID-19 в Україні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що нова хвиля COVID-19 в Україні почалася раніше, ніж прогнозувалося, і за своєю інтенсивністю наближається до показників минулої осені. З 15 жовтня до «червоної зони» переходить Херсонська область, на межі переходу балансують ще кілька регіонів.

З 23 вересня Україна перебуває у «жовтій зоні» епіднебезпеки. В усіх регіонах діють нові правила карантину, що стосуються роботи громадських і навчальних закладів.

За даними МОЗ, близько 96% осіб, які захворіли на коронавірус у вересні, не були вакциновані. Зараз міністерство намагається наростити темпи вакцинації українців, запроваджуючи обов’язкову вакцинацію для низки професій.