Таємниця походження коронавірусу: ВООЗ сформувала групу «останньої надії»

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) сформувала нову групу експертів для вивчення походження коронавірусуа. Робота групи може стати «останнім шансом людства» дізнатися правду про появу вірусу SARS-CoV-2, пише Reuters.

До складу Науково-консультативної групи щодо походження нових патогенів (SAGO) увійшли 26 осіб, зокрема учасники попередніх розслідувань Маріон Купманс, Теа Фішер, Хунг Нгуєн і Ян Юнгі.

В організації закликали Китай до співпраці, зокрема Пекін просять надати групі дані про перші випадки захворювання у Вухані. На думку голови ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса, саме їх нестача стала причиною невдачі попереднього розслідування.

Очільника ВООЗ підтримує і епідеміолог Марія ван Керхове. За її словами, дані про перші дні епідемії у Вухані «критично важливі» для розслідування.

«Можливо, це наш останній шанс зрозуміти, як з’явився цей вірус», – наголошує головний експерт ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майкл Райан.

Місія планує провести близько 30 досліджень, щоб дізнатися, чи міг вірус перейти від тварини до людини. А також розраховує отримати дані про роботу дослідницьких центрів у місцях перших спалахів захворювання, щоб перевірити версію про витік вірусу.

Водночас посол Китаю при ООН Чень Сюй вважає, що результати роботи попередніх місій «цілком зрозумілі». За його словами, експерти вже двічі були в Китаї і, можливо, «прийшов час відправити групу в інші місця».

Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
У світі за час пандемії на COVID-19 захворіли понад 239 млн осіб: карта Україна піднялася на 12 місце за рівнем захворюваності.

Смертність від COVID-19 досягла рекордно низького рівня – ВООЗ При цьому все ще фіксується до 50 тисяч смертей в тиждень.

Вчені говорять про можливість «твіндемії»: що це і чому може виникнути Зростання числа випадків COVID-19 може збігтися з епідемією грипу.

У США діти почали хворіти на COVID-19 частіше за дорослих Зокрема, це пов’язано  з поширенням штаму «Дельта».

Не ковідом єдиним: наркозалежність стала тіньовою епідемією у США Від чого помирають американські наркомани, і які рішення для  боротьби зі смертельною залежністю пропонує уряд