Росія знову не допустила ЄС в Арктичну раду через підтримку України

ЄС тривалий час намагається отримати статус повноправного спостерігача в Арктичній раді, враховуючи важливість цього регіону для всієї Європи. Однак така заявка блокується Росією у відповідь на постійну підтримку Євросоюзом України.

Як повідомляє «Укрінформ», Євросоюз намагається отримати статус офіційного спостерігача в Арктичній раді з 2008 року.

Зараз проти такої заявки виступає Російська Федерація, яка займає жорстку позицію по відношенню до Євросоюзу в зв’язку з санкціями, які ЄС застосував проти РФ через анексію Криму та події на сході України.

Росія входить в Арктичну раду на правах арктичної держави, поряд з Канадою, Королівством Данія (включаючи Гренландію і Фарерські острови), Фінляндією, Ісландією, Норвегією, Швецією і США. У травні 2021 року Росія прийняла на себе головування в Арктичній Раді на наступні два роки.

У 2013 році, на конференції міністерського рівня в Швеції, всі члени Арктичної Ради прийняли рішення, яке надає для ЄС права повного спостерігача, хоча не забезпечує такого офіційного статусу. Тому ЄС має можливість брати участь в робочих групах цього форуму і в проектах з економічного і соціального розвитку регіону.

загрузка…