«Останній шанс»: ВООЗ зібрала нову команду для вивчення походження коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про створення науково-консультативної групи за походженням нових патогенів (SAGO). Її мета – визначити походження коронавірусу і краще підготуватися до спалахів інших смертельних патогенів.

Як повідомляється на сайті ВООЗ, до групи увійшли 26 експертів. Зокрема, це Маріон Купманс, Теа Фішер, Хунг Нгуен і китайський експерт з ветеринарії Ян Юнгі, які брали участь в спільному розслідуванні в китайському місті Ухань.

Команда розгляне, чи передався вірус від тварин до людей на ринках в Ухані або просочився в результаті нещасного випадку в лабораторії. Крім коронавірусу, SAGO також вивчить походження інших патогенів високого ризику.

ВООЗ заявила, що нова група може бути «нашим останнім шансом» визначити походження SARS-CoV-2.

Раніше ми писали, що Китай направив до Всесвітньої організації охорони здоров’я запит про перевірку роботи лабораторій США в Форт-Детрік і в системі університетів штату Північна Кароліна в рамках розслідування походження коронавірусу.

Вчені КНР вивчать десятки тисяч зразків з банку крові в місті Ухані. Таким чином, планується визначити, де людина вперше захворіла COVID-19.

Президент США Джо Байден доручив спецслужбам провести 90-денну перевірку теорій появи COVID-19 та уже отримав звіт розвідки про походження коронавірусу.  Широкій аудиторії документ представлять найближчим часом.

Нагадаємо, ВООЗ розпочала другий етап розслідування походження коронавірусу. Очікується, що учені із нової групи спиратимуться на перший етап досліджень та виконуватимуть рекомендації, викладені у березневому звіті 2021 року.

Китай не буде слідувати запропонованому ВООЗ плану з другого етапу розслідування про походження COVID-19.

загрузка…