Боїться дестабілізації. Путін ще не вирішив обиратися президентом в 2024 році

Президент Росії Володимир Путін відмовився відповідати на питання, чи вибрав він свого наступника і чи буде сам балотуватися на наступних президентських виборах в 2024 році.

Конституція дозволяє йому знову висувати свою кандидатуру, але обговорення наступника може “похитнути стабільність” в РФ, повідомив він в інтерв’ю CNBC.

“Ні, я на такі питання краще не буду відповідати, це традиційна моя відповідь. До наступних виборів ще досить багато часу. Розмови на цю тему дестабілізують ситуацію. Ситуація повинна бути спокійною, стабільною, щоб всі органи влади, всі державні структури працювали впевнено, спокійно дивилися в майбутнє. Так, Конституція дозволяє мені це зробити, балотуватися на наступний термін, але ніяких рішень з цього приводу поки не прийнято”, – заявив Путін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нобель” не врятує: Путін пригрозив журналісту Муратову списком екстремістів

Володимир Путін перебуває при владі в РФ понад 20 років. З 2000 по 2008 роки він двічі перемагав на президентських виборах.

У 2012 році, використавши норму Конституції РФ, згідно з якою пост президента не можна займати “два терміни поспіль”, провладна партія Єдина Росія знову запропонувала висунути Путіна кандидатом в голови Кремля. Також в цьому році з чотирьох до шести років був збільшений термін роботи президента.

У 2020 році в Росії проходив референдум по ряду поправок до Конституції. 77% росіян підтримали зміни. На думку ряду політологів, саме “обнулення” термінів Володимира Путіна було основною причиною проведення голосування, що дозволить йому керувати РФ до 2036 року.