Чоловік збудував будинок, який обертається навколо своєї осі

Чоловік в Боснії і Герцеговині збудував будинок, який обертається на 360 градусів навколо своєї осі. Він це зробила з любові до дружини Любіци після того, як вона сказала, що хоче вибирати вид з вікна будинку.

Обертається будинок в невеликому містечку Србаце, що на півночі Боснії. Сам спроектував і збудував його 72-річний Воїн Кусіч, у якого немає формального архітектурної чи інженерної освіти, оскільки він ніколи не вчився в університеті. Про це пише Daily Mail.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дворядний кухонний гарнітур – затишне рішення для вузької кухні

З зеленим фасадом і червоним металевим дахом, будинок може обертатися на повне коло. Будував будинок чоловік шість років.

“Після того, як я досяг похилого віку і мої діти взяли на себе сімейний бізнес, у мене, нарешті, з’явилося достатньо часу, щоб поставити перед собою завдання – виконати бажання дружини”, – сказав Кусіч.

Багато років тому, коли вони одружилися, Кусіч збудував типовий будинок для себе і дружини, в якому вони виховували трьох дітей. У той час дружина хотіла, щоб їх спальні були весь час звернені до сонця. Але це означало, що їх вітальня мала обертатися навколо осі будинку.

Будинок встановлений на бетонному постаменті й обертається за допомогою електродвигунів і коліс старої військово-транспортної машини. На максимальній швидкості він може зробити повний оборот всього за 22 сек, а на найбільш повільній – за 24 год.

На шведському острові Юргорден в центрі Стокгольма 11 жовтня 1891-го відкрили перший в світі музей-село під відкритим небом.