Хижі рослини ловлять комах

Потребують яскравого сонця

 Маю на вікнах хижаків, які знищують мух і комарів. Ловлять їх липкими вусиками і з’їдають, каже одеситка Ольга Сагадин, 49 років. Хижі рослини люблять часті поливи, бо за природою болотні. Їм підійде дистильована або дощова вода. Відстояна не годиться.

Вирощує венерину мухоловку, цефалотус мішкоподібний, дарлінгтонію каліфорнійську, геліамфору та сараценію. Вони мають закручені “зубасті” пастки. У них ловлять комах. Усередині рідина, за допомогою якої рослина перетравлює здобич. Залежно від розміру комахи це може тривати від кількох днів до тижнів. На відміну від інших рослин-хижаків, у сараценії при попаданні комахи всередину кришка не зачиняється. Жертва тоне в рідині, поступово перетравлюючись.

 Новачкам найкраще починати з венериної мухоловки, продовжує. Легко приймається і просто доглядати. Росте у піддонах на підвіконні. Влітку виставляю надвір на стелажі. Неприємного запаху нема. У спеку навіть нектаром віддає. Нічого токсичного не виділяє, безпечна для людини.

Всі хижі рослини невибагливі. Для розмноження розділяють кореневище. Добрив не потребують. Поживні речовини отримують від з’їденої здобичі. Взимку комах нема, тому використовують запас із літа. Їх не можна перегодовувати.

 Такі рослини купують на подарунок чоловікам. Для них це як домашня тварина, яку не треба вигулювати, каже Сагадин.

Доглядати “хижаків” просто. Рости мають у кислому торфі і стояти під яскравим сонцем.

 Саджу в пластик. Бо кислий торф взаємодіє з керамікою й утворює шкідливі солі. Від них рослини гинуть.

Зимують такі рослини по-різному. Одним потрібен темний погріб, іншим світлий холодильник. Так вони набираються сил і живуть довше.

 Перед тим як класти рослину спати, обрізаю листя на висоту 4 сантиметри. Обробляю фунгіцидом, щоб не утворилася цвіль. Горщик ставлю у пакет, так волога швидко не випарується.

Раз на три тижні відкриває його й перевіряє вологість ґрунту. Стежить, щоб температура була до +7°C. Зимують хижі рослини три-чотири місяці.

 Весною починають активно рости. Приміром, мухоловка стає зеленою з рожевим усереди­ні зубастого рота. Поступово рожевіє далі. І в пік росту пастка стає червона. Що більший перепад нічних і денних температур, то яскравіший колір.

Комахоїдні рослини не слід часто пересаджувати. Хіба що на поверхні ґрунту з’явилася цвіль або якщо треба розділити. Без пересадки можуть рости до чотирьох років.