“Щоб вивезти постраждалу, чекаємо, доки замерзне вода”

Російське село Уакіт у Бурятії відрізане від світу з 10 вересня. Тоді розбився літак авіакомпанії “Сила”. Четверо людей загинули. Після перевірки з’ясували, що в час­тини пілотів протерміновані допуски до польотів або вони взагалі не мають права літати. Рейси припинили. В компанії кажуть, що пілоти проходять навчання й переатестацію. В село немає доріг. Все необхідне сюди привозили раз на тиждень літаками й вертольотами.

 В магазині немає ні хліба, ні круп, ні фруктів, говорить місцева жителька Любов. У нас взяли мазки на коронавірус, але відправити їх кудись не можуть. Закінчуються ліки. Сусідка сказала, що дасть таблетку від голови, але щоб більше не приходила. Я свою аптечку вдома знайти не можу. Фельдшерський пункт навіть не відмикають. 10 вересня сюди привезли поліцейського з виборчими бюлетенями. Мали забрати наступним рейсом. Чоловік тут застряг. Хто його повинен годувати? Жаліємо, звісно, але самим їсти нічого. Пропонують зіпсовані консерви втридорога. Варю дітям каші з олією. Рятує врожай із грядок і сушена риба.

На початку жовтня на місцеву жінку напав бик. Підозрюють перелом. Попросили забрати її на рентген вертольотом. Але з Чити відповіли, що ушкодження ноги не загрожує життю пацієнтки. Сказали чекати, доки замерзне ріка, і її можна буде вивезти.

 Вона лежала, якісь знеболювальні пила, розповідає місцева Софія Каратаєва. Вже зрослося. Скоріш за все, неправильно. 18-річній дівчині доведеться знову ногу ламати. В Багдарині застряли люди, не можуть повернутися в Уакіт. Проїли всі гроші. Породілля з немовлям живе в далеких родичів місцевої фельдшерки. Обіцяли забрати її найближчим рейсом, але дату тричі переносили.

В селі живуть 400 людей. Понад 200 працюють у Читі чи Улан-Уде. В школі 32 учні, цьогоріч буде один випускник. Щодня на 8 год. відключають електрику.