Молдова вводить надзвичайний стан через дефіцит газу – ЗМІ

Молдова вводить надзвичайний стан в енергетичному секторі через дефіцит поставок природного газу і відсутність нової енергетичної угоди з російським Газпромом, заявив заступник прем’єр-міністра Андрій Спину в середу, 13 жовтня.

За словами Спину, Молдова хоче вести переговори про поставки газу з сусідніх Румунії та України, в той же час сподіваючись підписати новий контракт з «Газпромом» до кінця місяця.

«Завтра і післязавтра у нас заплановані переговори з «Газпромом», – сказав він на брифінгу. «Ми хочемо підписати контракт на поставку газу від «Газпрому» на хороших умовах для населення Молдови», – сказав Спину, передає Reuters.

В “Газпромі” від коментарів відмовилися.

В умовах надзвичайного стану, який почнеться з четверга, енергетичним компаніям надано більше повноважень, хоча якихось пояснень поки не надається.

Контракт Молдови з «Газпромом» закінчився в кінці вересня. Уряд наполягав на продовженні, але відмовився від ціни, запропонованої «Газпромом» в розмірі 790 доларів за 1 000 кубометрів газу.

Опозиція звинуватила президента Майю Санду, заявивши, що їй слід було приїхати в Москву особисто для переговорів про нову угоду. Санду сказала, що переговори щодо угоди мають проводити компанії, а не президент.

Раніше повідомлялося про те, що Молдова і Румунія добудували газопровід Ясси-Кишинів, що дозволить знизити енергетичну залежність від РФ.