В Україні хочуть рекомендувати бустерну COVID-вакцинацію – для кого саме

Ігор Кузін

Коронавірус та карантин

Додаткову дозу пропонуватимуть людям з хронічними хворобами

Наступного тижня Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) розгляне питання щодо запровадження бустерної вакцинації в Україні. Додаткову дозу пропонуватимуть людям з хронічними хворобами. Про це повідомляє “РБК-Україна” з посиланням на слова головного санітарного лікаря України Ігора Кузіна.

“Скоріш за все, що на наступному тижні нам вдасться ухвалити таке рішення та рекомендувати використання бустерної дози. Бустерна доза, якщо і буде рекомендована, то після 6-8 місяців після проведення першої вакцинації. Сподіваємося, що НТГЕІ прийме таке рішення”, – розповів Кузін.

Головний санлікар зазначив, що на початку бустерну вакцинацію пропонуватимуть особам, які страждають від хронічних захворювань. 

“Коли це питання розглядалося, то говорили, що мова йде про імунокомпрометованих людей. Тому зараз дійсно вивчають ті інструкції, які діють в інших країнах, та розробляються вітчизняні”, – сказав він. 

Як повідомляв 5.UA, МОЗ розширює список професій і працівників організацій, яких зобов’яжуть вакцинуватися від COVID-19.