Коли в “Нафтогазі” було $2 млрд, вони пішли на “Велике будівництво”, а не на газ – Ар’єв (Відео)

Володимир Ар'єв

Він додав, що є питання безпеки українських газопроводів

Якщо зараз буде не ринкова пропозиція у сфері газу, вона моментально створить дефіцит. Про це розповів народний депутат “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв у програмі “Велика політика” на “5 каналі”.

“Наприклад, у магазині зібралися покупці і кажуть ми підписали меморандум, ми хочемо купувати ковбасу по 20 грн за кілограм, а в магазинах кажуть, ну вибачте, у нас тільки по 200 грн. І далі що з цим робити? Ви ж пам’ятаєте, що в Радянському Союзі сервелат був по 3 рублі, але тільки на папері, бо в магазині його не було. Тобто якщо зараз відбувається не ринкова пропозиція, вона моментально створює дефіцит”, – пояснив Ар’єв.

Він розповів, що у газових сховищах є приватний газ, який деякі компанії купили по низькій ціні, вони подумали про це і хочуть зараз продати його по високій ціні. Але держава, коли було 2 мільярди доларів, щоб закупити газ, гроші витратила на “Велике будівництво”.

“Тому єдиний вихід, який залишився на сьогодні, якщо ми хочемо діяти радянськими засобами в ринкових умовах – буде дефіцит. Якщо ми хочемо реальний результат досягнути, то зараз питання розробити субсидіювання абсолютно нового рівня і галузеве і для населення”, – переконує депутат.

Крім того, він додав, що є питання безпеки, зокрема українських газопроводів, тому що Росія заявила, що можуть бути аварії.

“Якщо Росія це говорить, значить вони можуть бути зроблені самою Росією. Ми маємо розуміти, що РФ почала масштабну енергетичну війну і проти України і проти Європи, то тоді треба об’єднуватися і в питаннях енергобезпеки і безпеки громадян, щоб гнаселення і галузі могли пережити цю зиму”, – наголосив нардеп.

Нагадаємо, що Україна призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища, заповнивши їх газом в обсязі 18,875 млрд кубометрів.

Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів, НАК “Нафтогаз України” та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає фінансову підтримку місцевих громад із боку держави. Попри це, у кількох регіонах України оголошують надзвичайну ситуацію через відсутність газу для лікарень та шкіл.