Перший світовий лідер потрапив під імпічмент через розслідування Pandora Papers

Президент Чилі Себастьян Піньєра став першим із 30 світових лідерів, згаданих у розслідуванні Pandora Papers, який може втратити свою посаду.

Як повідомляє Reuters, опозиція у парламенті Чилі ініціювала процедуру імпічменту президента країни Себастьяна Піньєри через можливі порушення у продажу гірничодобувної компанії. Це відбулося після того, як генпрокурор Хорхе Ебботт порушив справу з приводу продажу гірничодобувної фірми Minera Dominga, чиїм основним акціонером була сім’я Піньєри, на основі подробиць цієї угоди у витоку документів Pandora Papers. Виявилося, що в 2010 році глава Чилі продав свою частку в компанії, а всі фінансові операції провели через офшор на Британських Віргінських островах. Звинувачують президента в корупції, хабарництві, податкових порушеннях, пов’язаних із продажем компанії.

Pandora Papers – досьє, яке опублікував Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ), воно розповідає про нібито причетність світових лідерів до офшорних схем.

Всього в досьє згадані 30 колишніх і діючих лідерів країн, більше 300 високопосадовців і понад 100 найбагатших людей світу.

Нагадаємо, 3 жовтня 2021 року Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) опублікував так званий «Архів Пандори» про офшори світових політиків. «Архів Пандори» вміщує 12 мільйонів документів, що займають три терабайти даних. За обсягом цей архів перевищує усі попередні витоки документів, зокрема «Панамський архів», в якому містяться документи тільки одного офшорного реєстратора.

Від України в розслідуванні фігурують зокрема президент України Володимир Зеленський та олігарх Рінат Ахметов.

Нацагентство з попередження корупції (НАЗК) врахує інформацію про офшори з розслідування Pandora Papers при перевірці декларацій президента Володимира Зеленського і глави СБУ Івана Баканова.

загрузка…