Тепло – життєва необхідність для деяких тварин: парку “XII Місяців” під Києвом відключають газ – причина (Відео)

Парк "XII Місяців"

Найдорожча платіжка за опалення в зоопарку торік була 300 тисяч гривень

Перед опалювальним сезоном парк “XII Місяців”, де живуть нині близько трьох сотень тварин, опинився у скруті. Компанія, яка постачає газ зоопарку, вирішила різко підвищити ціну за опалення, не узгодивши її зі споживачем. А керівництво зоопарку тепер рахує, скільки заплатять за новими платіжками. Цифра може вийти космічною, бо ж опалювати мусять 10 тисяч квадратних метрів. Чи пояснюють постачальники своє рішення та як вирішуватимуть проблему в зоопарку, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Микола Степанович, який мешкає у зоопарку вже шість років, але вперше цієї зими жирафі може бути холодно, бо підняли тариф і власник не може заплатити за опалення. Про підвищення ціни майже вдвічі зоопарк поінформували наприкінці серпня. А вже наступного місяця надійшло ще одне повідомлення.

“Датовано воно 27 вересня і написано: доброго дня, доводжу до вашого відома, що ціна на постачання природного газу з 1.09 складає 29,86”, – розповідає власник зоопарку Михайло Пінчук.

Зоопарк почав сплачувати за цією ціною, адже, кажуть: ніде подітися. Бо ж деякі тварини потребують тепла цілодобово. Надто у холодну пору року.

“Наш носоріг, якщо вночі буде менше 20 градусів, то він зранку буде вже чхати”, – додає власник зоопарку Михайло Пінчук.

Раніше ж через високу ціну на газ керівництво зоопарку було змушене підвищувати вартість квитків.

“Звісно, не хотілося б, щоб ціну піднімали, але оскільки це залежить стан тварин, то потрібно”, – каже відвідувачка зоопарку Юлія.

Найдорожча платіжка за опалення в зоопарку торік була 300 тисяч гривень. А з новим тарифом майже 30 гривень за куб та сама квитанція потягне на мільйон.

“Потрібно аналізувати договір, потрібно аналізувати листування, чи було погодження другої сторони, а саме цього зоопарку на те, щоб, скажем так, йому могли виставити такі рахунки уже потім”, – наголошує аналітик асоціації міст України Олег Гарник.

Власник зоопарку цитує нам умови договору на постачання газу і каже: ціну мали погодити з ними.

“Ціна договора може змінюватися шляхом підписання додаткової угоди лише і оскільки додаткових угод не підписували, і ми не в змозі платити за такою ціною, то ми просимо поговорити”, – підсумовує власник зоопарку.

Натомість, кажуть у зоопарку, отримали відповідь, що вже 23 жовтня постачальник розриває договір і більше газ їм не постачатиме. Запит “5 каналу” щодо цієї ситуації “Київоблгаззбут” фактично залишив без відповіді.

“У товариства відсутні законні підстави для надання інформації, зазначеної у запиті”, – сказано у відповіді.

Не кажуть також, чи має зоопарк нині борги за газ. У Парку “XII місяців” запевняють: не заборгували ні копійки. Ба більше, поскаржилися до Нацкомісії з питань регулювання компослуг.

“До нас справді надійшла скарга від споживача Парку “XII Місяців”. І відправлені відповідні запити на отримання додаткових документів до двох організацій: “Київоблгаззбут” і “Київоблгаз”. Комісія розглядатиме питання щодо проведення позапланової перевірки цих двох підприємств”, – акцентував увагу співробітник управління інформації та комунікацій НКРЕ Богдан Чуб.

Її результатом можуть бути санкції, які тягнуть за собою штрафи для установ, якщо ті діяли незаконно. Керівництво Парку “XII Місяців” тим часом знайшло іншого постачальника газу з тарифом, який оплатити зможуть. Аби тварини, для яких тепло – необхідність, жили у зоопарку комфортно.

Лідія Середюк, Микола Довгий, “5 канал”

Дивіться також: Просторі вольєри та немає ґрат для тварин – у Харкові відкрили найдорожчий зоопарк в Україні