У Чорному морі зазнав аварії корабель ВМС України: рятувальна операція триває – Забродський

U-811 "Балта"

Екіпаж судна становить 45 чоловік за штатом

Внаслідок погіршення погодних умов у Чорному морі в районі острова Зміїний зазнало лиха судно розмагнічування ВМС України U-811 “Балта”. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат від фракції “Європейська Солідарність”, Герой України, генерал-лейтенант Михайло Забродський.

“За інформацією, яка стала відомою, в Чорному морі в районі острова Зміїний зазнає лиха судно розмагнічування ВМС України U-811 “Балта”. Надзвичайна ситуація на борту судна виникла близько 14 годин тому. За інформацією від військовослужбовців ВМС ЗС України, судно втратило хід і має затопленими щонайменше два відсіки”, – зазначає Генерал України.

За словами Забродського, “Балта” є невеликим за головними розмірами судном: довжина менше 70 метрів, повна водотоннажність – 2086 тон.

“Головним завданням “Балти” за призначенням є проведення спеціальних заходів з метою зменшення власних магнітних полів бойових кораблів та суден забезпечення наших ВМС. Екіпаж судна становить 45 чоловік за штатом. У ВМС України це єдине судно такого призначення. Судно розмагнічування “Балта” було побудоване на верфі польського міста Гданськ в 1987 році. З 1997 року судно розмагнічування входить до складу ВМС України. Відносно нещодавно, в листопаді минулого року, “Балта” пройшла достроковий доковий ремонт на верфі компанії “Нібулон” в Миколаєві”, – додав народний депутат.

Окрім того, він додає, що протягом доби спроби застосування для рятування “Балти” засобів ВМС України і Одеського морського порту не принесли очікуваного результату.

“На даний момент для рятування судна задіяні морський буксир і патрульні катери. Сьогодні ввечері до виходу в море на рятувальну операцію аврально був підготовлений СРК “Сімферополь”, який проходить заводські ходові випробування в Одесі. Разом із екіпажом на борту “Сімферополя” знаходяться фахівці ПрАТ Завод “Кузня на Рибальському”. Метеоумови в районі значно ускладнюють проведення рятувальних дій. Море неспокійне. Швидкість вітру досягає 10 м/с. Висота хвиль – до 2 метрів. Екіпажу “Балти” в подібній ситуації бажаємо виключно витримки і славетної стійкості українських моряків. Рятувальникам – скорішого успішного виконання завдання. Всім, хто чекає на березі – віри і надії!”, – підсумував Забродський.

Нагадав, Державний концерн “Укроборонпром” підписав угоду про співпрацю з міжнародною групою компаній Babcock International щодо розширення спроможностей Військово-морських сил ЗСУ.