Українське військове судно зазнало аварії біля Зміїного, йде рятувальна операція

13 жовтня судно розмагнічування «Балта» Військово-Морських Сил ЗС України напоролося на невідомий об’єкт біля острова Зміїного.

Про це інформує Мілітарний з посиланням на Головнокомандувача ЗСУ генерал-лейтенанта Валерія Залужного. За деякою інформацією причина аварії невідомий об’єкт на який напоролось судно. Аварія сталась сьогодні зранку під час планових тренувань екіпажу. На судні затоплено декілька відсіків.

Рятувальні роботи ускладнюються складними метереологічними умовами, висота хвиль зараз перевищує 2 метри, а швидкість вітру – 10 м/с. «З метою забезпечення проведення пошуково-рятувальних робіт Військово-Морськими Силами розгорнуто пункт управління пошуково-рятувального забезпечення, налагоджено взаємодію із казенним підприємством «Морська пошуково-рятувальна служба» Міністерства інфраструктури України, Державною прикордонною службою України, ДСНС. До операції залучено кораблі і катери в кількості вісім одиниць та чотири одиниці повітряних суден», – повідомив Головнокомандувач ЗСУ.

До операції залучено більшість плавскладу ВМС ЗС України, разом з розвідувальним кораблем «Сімферополь», а також у район відправлені пошуково-рятувальний буксир «Сапфір» та пошуково-рятувальні катери КП «Морська пошуково-рятувальна служба».

На борту патрульних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ» ще зранку у район лиха вийшов пошуково-рятувальний загін з рятувальним майном, до виходу готується середній розвідувальний корабель «Сімферополь», на борту якого також перебувають флотські рятувальники.

«Балта» (A811 ) – судно розмагнічування проєкту 130 Військово-Морських Сил ЗС України, до 2018 року мало бортовий номер  – U811, до 1997 року – СР-568.

Судно розмагнічування СР-568 було закладене на Північній верфі в Гданьську (Польща) в 1987 році, заводський №9/130.

Спущено на воду 10.04.1987 р., вступило в стрій 26.11.1987 р. Входило до складу 230-го дивізіону МРСО Чорноморського флоту, з базуванням у Севастополі. 01.07.1997 року 01.07.1997 року судно розмагнічування СР-568 при розподілу  Чорноморського флоту було передане ВМС України, де отримало назву “Балта” (бортовий номер – U811), де і продовжує свою службу зараз.

Призначене для проведення спеціальних заходів щодо зменшення власних магнітних полів бойових кораблів та суден.

У ВМС ЗС України здебільшого використовувалось для висвітлення надводної обстановки у районах плавання.

Наприкінці листопада минулого року судно розмагнічування «Балта» повернулось на службу до після завершення ремонту.

Раніше суховантаж з 13 членами екіпажу на борту затонув у Чорному морі біля берегів Румунії, загинули дві людини .

Найбільший військовий корабель іранського флоту «Харг» (Kharg) загорівся і згодом при дивних обставинах затонув 2 червня в затоці Омана. На кораблі близько 2:25 стався вибух.

28 серпня вранці в Критському морі затонув ліванський сухогруз SEA BIRD під прапором Того. Перед цим він зіткнувся з іншим судном.

загрузка…