Левова частка газу в українських сховищах не належить державі та експортується – Коболєв (Відео)

Коболєв

Понад 9 млрд кубометрів газу належить приватним трейдерам, зауважив ексголова “Нафтогазу”

Газу в підземних сховищах України 18,7 млрд кубометрів, але ця цифра не важлива для аналізу того, чи вистачить газу для опалювального сезону. Треба аналізувати, що входить в ці 18,7. Левова частина цього газу не належить державній компанії. Про це сказав в етері програми “Велика політика” на”5 каналу” колишній голова НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Понад 9 млрд, я зараз не володію точною інформацією, але суттєва частина газових запасів не належить Україні, а належить приватним трейдерам, які його експортують. Україна зараз в ситуації, коли ринок газу перегрітий, коли є проблеми з вугіллям, є ризики важкого опалювального сезону. Попри це зараз ми як країна здійснюємо унікальний крок, ми експортуємо газ, а не імпортуємо”, – сказав Коболєв.

Він пояснив, що газ, який експортується не є українським, він був імпортований з інших країн і зберігався у наших сховищах, але належить приватним трейдерам і вони мають права на його експорт.

“Питання в іншому: чому “Нафтогаз” – компанія, яка володіла на квітень цього року великим фінансовим ресурсом, а саме 2 млрд дол., яка в той момент могла вирішити проблеми з фінансовим і газовим балансом, цього не зробила”, – наголосив ексголова “Нафтогазу”. 

Він додав, що 2 млрд доларів були витрачені і “Нафтогаз” звернувся до уряду з повідомленням про необхідність ще приблизно 5 млрд дол.

“Тобто компанія втратила ресурс у сумі 7 млрд дол. Якби у травні чи червні цього року менеджмент компанії 6-7 кубічних метрів газу по ціні 300 доларів за тисячу кубометрів, тоді б був ресурс газу для тепловиків, для населення і можливо для комерційних споживачів”, – наголосив Коболєв.

Нагадаємо, що Україна призупинила закачування природного газу у свої підземні сховища, заповнивши їх газом в обсязі 18,875 млрд кубометрів.

Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів, НАК “Нафтогаз України” та Асоціація міст України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає фінансову підтримку місцевих громад із боку держави. Попри це, у кількох регіонах України оголошують надзвичайну ситуацію через відсутність газу для лікарень та шкіл.