США проведуть саміт щодо кіберзлочинності без Росії

У середу і четвер Вашингтон зібрав близько 30 країн для активізації міжнародної боротьби з програмами-вимагачами, сказав високопосадовець Білого дому, зазначивши, що Росія запрошення не отримала.

Велика Британія, Австралія, Індія, Японія, Франція, Німеччина, Південна Корея, Європейський Союз, Ізраїль, Кенія і Мексика – серед тих, хто має приєднатися до віртуального саміту.

За словами високопосадовця, обговорення будуть обертатися навколо чотирьох тем: підвищення стійкості до спроб вимагання, роль криптовалюти у відмиванні викупу, правоохоронні та судові дії, а також дипломатія.

«Коли ми почали розсилати запрошення… прагнення до участі, прагнення вчитися, прагнення допомагати іншим країнам в нарощуванні потенціалу… було просто величезним», – сказав високопосадовець, передає AFP.

Відповідаючи на питання про відсутність Москви, джерело відповіло, що «ми не запрошували росіян до участі з низки причин», додавши, що Вашингтон встановив «окремий канал» для зв’язку з Москвою з цього питання.

У липні президент США Джо Байден розмовляв з російським лідером Владіміром Путіним і порадив йому «вжити заходів» проти груп вимагачів, що діють в Росії.

За словами представника Білого дому, створена експертна група Вашингтон-Москва, і між ними відбувся «відвертий і професійний обмін думками».

«Ми бачили деякі кроки з боку уряду Росії і сподіваємося побачити подальші дії».

Сполучені Штати, особливо в першій половині 2021 року постраждали від серії атак програм-вимагачів, в ході яких кібер-вимагачі захопили дані або мережі в обмін на платежі в криптовалюті.

Хоча Москва заперечує відповідальність, в атаках програм-вимагачів часто звинувачують російськомовні хакерські групи або групи, які діють з території Росії.