Напередодні Дня захисника та захисниць бійці ООС зафіксували рух російської техніки біля Кримського (Відео)

Війсковослужбовці ЗСУ

Операція Об’єднаних сил

До свята українські захисники готові

Тричі протягом середи російські найманці обстріляли позиції нашої армії на сході країни. Про це повідомили у пресцентрі Операції Об’єднаних сил. Водночас, українській військовослужбовці кажуть, що окупанти готуються своєрідно вітати українських захисників із професійним святом. Біля Кримського фіксують рух ворожої техніки. Декілька колон, в яких було чимало заборонених мінськими угодами калібрів, днями їхали відкрито, не ховаючись. Подробиці дізнавалася журналістка “5 каналу”.

На позиціях біля Кримського на нашу знімальну групу зустрічає Юрій. Попри те, що війна постійно випробовує на міцність, завжди спокійний і врівноважений. Про обстріли, наступ, оточення і навіть полон чоловік знає не з чуток – 2014 в підвалах окупантів він провів понад півроку.

“У нас зав’язався бій. А ввечері мене в посадці знайшли сєпари. У мене дуже важка контузія була. Порвало перетинки. Кров текла. Багато осколків в мені було”, – зазначив військовослужбовець ЗСУ Юрій.

З катівень вибрався дивом, а менш як за рік знову повернувся до війська. Нині тримає оборону біля Кримського неподалік того місця, де потрапив до полону. Згадуючи, не стримує сліз. Мріє про звільнення окупованих територій. Натомість спостерігає постійні обстріли. Надвечір вівторка стріляти почали близько 19.

“Противник проводив провокаційні дії. Почав стрільбу з кулеметів, автоматів, як завжди. При цьому у вечірній час, коли ОБСЄ або інші контролюючі органи перебували на постійних пунктах дислокації”, – каже військовослужбовець “Сармат”.

Військовослужбовець ЗСУ Федір розповідає: “Раз в 2-3 дня вони регулярно стріляють. Наших сусідів обстрілюють. А ми їх підтримуємо. Прикриваємо наших сусідів, тому що у них там відстані 200-300 метрів”.

Терпіти провокацію армійці не стали. Цього разу теж допомогли побратимам вогнем.

“Буквально за 25 хвилин противник був просто доведений до такого стану, що він перекрив вогонь і перестав чинити опір”, – додає “Сармат”.

Військовослужбовець Федір запевняє: “Вони не розуміють звідкіля ми стріляємо! Вони не розуміють, бо ми якось далеко від них і вони не можуть зрозуміти, хто, шо, де і як”.

Провокації поблизу Кримського вже звична практика окупантів. Обстрілюють щонайменше тричі на тиждень. Від початку тижня армійці фіксують рух техніки. Напередодні Дня захисника та захисниці України армійці помітили, як в районі Кримського окупанти просто на передову підганяють заборонену мінськими угодами техніку. Йшли цілі колони, кажуть армійці.

“Ми їх бачимо! Там є шосе таке здорове, і ми його бачимо. У нас господствуюча висота, і ми їх бачимо”, –повідомив Федір.

Крім того, напередодні Дня захисників і захисниць України поблизу лінії розмежування окупанти почали активно тренуватися.

“Сепаратисти відкрили полігон на якому проводять артилеристські стрільби. При чому це вже протягом тижня, і це нас дуже тривожить. Виходячи із тих даних, які ми маємо, готуються провокації”, – підсумував “Сармат”.

До свята українські захисники готові. Самі постійно тренуються і відточують вправність дій, щоправда на полігонах, розташованих неподалік лінії фронту. На Сергія вдома чекає дружина і донечка, якій нещодавно виповнився місяць. Каже, боронити землю і берегти життя є для кого всім армійцям!

“Привітання передаю! Кохаю вас! Яну і Альбінку!”, – наголосив військовослужбовець Сергій.

Вікторія Ковальова, Олександр Лахтін, Сергій Могилевич, Луганська область, “5 канал”

Нагадаємо, у зоні проведення Операції Об’єднаних сил українські армійці затримали озброєного російського військовослужбовця. Той під виглядом робіт з розмінування розвідував полишені позиції Збройних сил України неподалік Золотого, видаючи себе за представника СЦКК.