Пішов з життя екс-директор Чорнобильської АЕС, якого звинуватили у катастрофі

Сьогодні, 13 жовтня, у віці 85 років помер перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов.

Про це повідомляється на сторінці Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» у Facebook.

«Сьогодні на 85-му році пішов з життя перший директор Чорнобильської АЕС Віктор Брюханов. Колектив і адміністрація підприємства висловлюють своє глибоке співчуття рідним і близьким померлого», – йдеться у повідомленні.

Брюханов був учасником ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, отримав II групу інвалідності.

Його призначили директором майбутньої нової АЕС наприкінці 1969 року. На початку 1970-го приїхав до Чорнобиля для організації будівництва станції та міста – майбутньої Прип’яті. Працював директором Чорнобильської АЕС до липня 1986 року.

Після катастрофи 26 квітня Брюханова відсторонили від посади і виключили з лав КПРС. Йому висунули звинувачення за статтею 220 Кримінального кодексу УРСР «Порушення правил техніки безпеки на вибухонебезпечних виробництвах і підприємствах». У 1986 році втратив матір: жінка померла від серцевого нападу, дізнавшись про справу щодо сина.

29 липня 1988 року Брюханова засудили до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправно-трудовій установі загального режиму. 30 вересня 1991-го достроково звільнили. Після цього він продовжив працювати на Чорнобильській АЕС на посаді начальника техвідділу, а з 1992 року – в структурі Міністерства зовнішньої торгівлі України.

У Брюханова залишилася дружина – Валентина Михайлівна, син Олег, 1969 року народження та донька Лілія 1964 року народження.

Нагадаємо, згідно з соцопитуванням КМІС, більшість респондентів (69%) не змогли згадати принаймні рік Чорнобильської катастрофи.

Державний архів СБУ оприлюднила секретні документи КДБ про аварію на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року.

Україна готує заявку про внесення Чорнобильської зони до списку ЮНЕСКО.

загрузка…