У МОЗ назвали галузі, працівників яких змусять вакцинуватися

МОЗ розширить перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. У нього включать соціальну сферу та стратегічні підприємства.

Як повідомляє МОЗ, розроблено проект наказу «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Він передбачає, що обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади
  • установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів захисту прав дітей реабілітаційних закладів
  • підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

Раніше уряд підтримав ініціативу МОЗ про запровадження обов’язкової вакцинації від COVID-19 для працівників закладів освіти, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та їхніх структурних підрозділів, а також місцевих державних адміністрацій.

Тих освітян та чиновників, які відмовилися від вакцинації, відсторонять від роботи без збереження зарплати. Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Також Ляшко допустив введення обов’язкової вакцинації проти коронавірусу певних категорій громадян.

В Україні отримали дві дози вакцини від коронавірусу вже більше 6 млн громадян.

загрузка…