МОЗ розширює список професій і працівників організацій, яких зобов’яжуть вакцинуватися від COVID-19

Вакцинація

Коронавірус та карантин

Обов’язкова вакцинація стосуватиметься в основному тих працівників, які знаходяться в тісному контакті із людьми

Міністерство охорони здоров’я України розширить перелік професій та працівників організацій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Про це повідомила пресслужба МОЗ.

Ідеться про проєкт наказу “Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”.

Відповідно до проєкту, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають:

  • працівники підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
  • працівники установ і закладів, які надають соціальні послуги;
  • працівники реабілітаційних закладів із захисту прав дітей;
  • працівники підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, які мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави.

З проєктом наказу, пояснювальною запискою, порівняльною таблицею та переліком організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, можна ознайомитись на сайті відомства.

Нагадаємо, 13 вересня уряд України ухвалив зміни до постанови про карантинні норми в Україні. Згідно з новими правилами, обмеження “жовтої” зони карантини не торкнуться учасників (відвідувачів) і не менше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв, спортзалів і басейнів, якщо в них будуть жовтий або зелений COVID-сертифікати, або чинний (72 години) результат ПЛР, або експрес-тестування.

Станом на 12 жовтня 2021 року в Україні зробили вже понад 13,8 млн щеплень від коронавірусу, понад 6,1 млн осіб отримали дві дози. Додамо, відстежувати, як просувається вакцинація, можна на Урядовому порталі онлайн.